UZMAN KLİNİK PSİKOLOG ESİN ERGİN

 

Klinik psikolog Esin Ergin

Psikolog Bahar Esin Ergin, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nün ardından Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. Uzmanlığını kişilerarası problem çözme davranışı, bağlanma ve psikolojik rahatsızlık ilişkileriüstüne yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında çeşitli travma müdahale eğitimleri aldı. Yüksek Lisans eğitimi süresince aldığı Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitiminin ardından, Aile Terapisi hareketinin öncülerinden Virginia Satir’in geliştirdiği, Lisanslı Evlilik/Aile Terapisti Sibel Erenel tarafından verilen 500 saatlik (3 yıl) Satir Aile ve Evlilik TerapisiEğitimi’ni tamamladı. Daha sonra, Geştalt Terapi Derneği’nin kurucusu olan Prof.Dr. Ceylan Daş tarafından verilen 600 saatlik (4 yıl) kuramsal ve uygulamalı Geştalt Terapi Eğitimi'ni ve 140 saatlik yaşantı grubu deneyimini tamamladı. Halen süpervizyon/tez aşamaları üzerinde çalışmalarını sürdüyor.

Uzmanlık eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji ve Psikiyatri bölümlerinde stajyer olarak görev yaptı. Uzmanlığı sonrası Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı ve çeşitli araştırma projeleri kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. 2010-2012 yılları arasında Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak üniversite öğrencilerine psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmeti verdi. Bahar Esin Ergin'in ulusal ve uluslararası akademik konferanslarda çok sayıda bildirisi bulunuyor.

Bahar Esin Ergin Korto Psikoloji’de yetişkinlere ve çiftlere psikolojik danışma ve psikoterapi hizmetleri sunuyor. Bireysel danışmanlık kapsamında, kişiler arası ilişki sorunları, iletişim sorunları, ailevi sorunlar, sosyal kaygı, panik atak, fobiler, obsesyonlar, stres, depresyon, yalnızlık, travma yaşantıları, öfke kontrolü, özgüven sorunları, uyum sorunları, beslenme sorunları, kimlik sorunları, kronik hastalıklar, kayıp ve yas gibi konularla çalışıyor. Çift danışmanlığı kapsamında ise ilişki sorunları, iletişim sorunları, kıskançlık, aldatma sonrası süreç ve boşanma süreci gibi konularla çalışıyor. 

Bahar Esin Ergin, Korto Psikoloji Kadıköy (Bağdat Caddesi) şubesinde psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

Çalışma Alanları


Bireysel Psikolojik Danışmanlık 
Çift ve Evlilik Danışmanlığı 

Esin Ergin'in şu yazıları ilginizi çekebilir:


» Kalp mi Beyin mi? 
» Kıskançlığa Dair… 
» Aldatmanın Yaralarını Sarmak Mümkün Mü? 
» Affetmenin Dayanılmaz Hafifliği


Kendisinden randevu almak için lütfen bizi arayın (0216) 385 71 80e-posta gönderin veya aşağıdaki form vasıtasıyla bize ulaşın.