• Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Terapi Eğitimi: Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapisi
  • Çalışma Günleri:Perşembe, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Kadıköy)

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Dilşad Koloğlugil Bingöl, 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Bitirme tezini “Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu 12-24 ay bebek evinde çalışan bakıcı annelere yönelik eğitim ve süpervizyon destek grubunun bakıcı anneler ve bebekler üzerindeki etkilerinin araştırılması” üzerine yazmıştır.

Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile Marmara Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde staj yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimi sırasında ise ÇAPA Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde klinik stajlarını tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniveritesi kapsamında “çocuk hakları” üzerine bir projenin araştırma kısmını yürütmüş ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda çalışan bakıcı annelere destek oluşturmak amacıyla kurulan Minik Adımlar Projesi’nde gönüllü olarak yer almıştır. Çeşitli kurumlarda anne-baba seminerleri vermiştir.

Uzmanlığını aldıktan sonra özel bir merkezde erken çocukluk dönemi, okul çağı çocukları, ergenler ve aileleri ile çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte oyun terapisi ve çocuk ve ergende psikolojik değerlendirme üzerine çeşitli eğitim programları ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamıştır. 2009-2011 yılları arasında Londra Tavistock Kliniği’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği Bebek Gözlemi Eğitim Programı‘nı tamamlamıştır.

2011 yılında EFPP’ye (European Federation of Pyschoanalytic Psychotherapy / Psikanalitik Psikoterapi Avrupa Fedarasyonu) bağlı İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Derneği çatısı altında Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapisi formasyon eğitimine başlamıştır; süpervizyon çalışmaları devam etmektedir. 2014 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çocuk-Ergen alt dalında süpervizör olarak görev almaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği üyesidir.

Dilşad Koloğlugil Bingöl, Korto Psikoloji’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalıştığı Şube