klinik psikolog melis caner
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Hacettepe Üniversitesi (Lisans – Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin) Terapi
  • Terapi Eğitimi/Yaklaşımı: Bilişsel-Davranışçı Terapi, Şema Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi, Nişantaşı
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Stresli Yaşam Olayları (Hastalık, Kayıplar, Göç, Boşanma, Evlilik, Mezuniyet vb), Yas, İlişki Sorunları (Akranlar, Aile, Romantik İlişkiler, İş İlişkileri), İletişim Çatışmaları,  Yetişkinliğe Geçiş, Yaşlanma ve Yaşlılık, Travmatik Yaşantılar, Duygusal Şiddet, Flört Şiddeti, Cinsel Kimlik ve Yönelimle İlgili Sorunlar

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Melis Caner, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Uzmanlık tezini evli bireylerde anne-babalarıyla olan deneyimler, kendi şemaları ve eşler arası değerlendirmeler hakkındaki çalışma ile yayınlamıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Yetişkin Psikiyatri servislerinde stajlarını tamamlamıştır. Uzmanlığı sonrasında Remed-Avita Çalışan Destek Hizmetleri’nde psikolojik destek biriminde, Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Etiler Tıp Merkezi ve Şişli Hastanesi’nde, Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve VKV Amerikan Hastanesi’ne bağlı olarak Koç Üniversitesi Psikolojik Tedavi Merkezi’nde (KUPTEM) çalışmış, bireysel psikoterapi hizmeti vermiştir. Melis Caner’in yayınladığı sözlü bildirilerin yanı sıra bir çeviri yayını (Narsistle Ateşkes) bulunmaktadır.

Yüksek lisans eğitiminden sonra ISST (International Society of Schema Therapy) onaylı Şema Terapi eğitimi almış ve 2 yıl süren süpervizyonunu tamamlamıştır. Ayrıca ACT (Academy of Cognitive Therapy) programı ile uyumlu Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini sürdürmüştür. Zeynep Armay tarafından düzenlenen psikoonkoloji eğitimlerine katılmıştır. İki yıl boyunca analitik yorumlama çalışmaları ve rüya analizleri grubuna devam etmiştir. Halen Self Psikolojisi üzerine süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Melis Caner, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Erenköy) ve Nişantaşı şubelerinde yetişkinlerle çalışmaktadır. Çalışma alanları içinde özellikle; stresli yaşam olayları (hastalık, kayıplar, göç, boşanma, evlilik, mezuniyet, emeklilik, geçmiş dönem yaşantıları vb), yas, ilişki sorunları (akranlar, aile, romantik ilişkiler, iş ilişkileri), iletişim çatışmaları, yetişkinliğe geçiş, yaşlanma ve yaşlılık, travma yaşantıları, duygusal şiddet, flört şiddeti, cinsel kimlik ve yönelimle ilgili konular yer almaktadır.

Uzmanlık Alanları

Çalıştığı Şube