psikolojik danisman yilmaz erdal
  • Unvan: Psikolojik Danışman
  • Eğitim: Ankara Üniversitesi (Lisans & Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel
  • Terapi Eğitimi/Yaklaşımı: Geştalt Terapi, Psikodrama, Bilişsel Terapi
  • Çalışma Günleri: Salı ve Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy)
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: İlişki Sorunları, İletişim  Sorunları, Geçmişe Dair Tamamlanmamış Meseleler, Ailevi Meseleler, Özgüven Eksikliği, Değersizlik-Yetersizlik Hisleri, Suçluluk ve Utanç Duyguları, Kayıp ve Yas Süreci, Duygu İfade Sorunları, Mutsuzluk, Öfke Sorunu, Korku ve Kaygılar, Karar Vermede Güçlük

Profesyonel Geçmişi

Yılmaz Erdal, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından aynı üniversitenin Yaratıcı Drama Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

2003-2004 eğitim yılında İngiltere’de Camphill Community Coleg Elidyr Özel Eğitim Merkezi’nde çalışmıştır. Daha sonra çeşitli özel ve devlet okullarında psikolojik danışman olarak görev yapmıştır. Korto Psikoloji’deki çalışmalarına ek olarak, 2014-2016 yılları arasında Yeni Okul’da okul yöneticisi olarak çalışmıştır. 2016 yılından bu yana Fide Okulları’nda okul yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Yılmaz Erdal, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği’nin 250 saatlik “Bilişsel Terapi” eğitimini tamamlamış, daha sonra, Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde 400 saatlik “Psikodrama” eğitimi almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde “Stratejik Aile Terapisi” eğitimini tamamlayan Erdal, farklı terapi yaklaşımlarıyla ilgili pek çok kısa süreli eğitime katılmıştır. Çağdaş Drama Derneği’nin 5 aşamalı liderlik programını tamamladıktan sonra, Yaratıcı Drama Lideri olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Çağdaş Drama Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğini yapmaktadır.

2009 yılında başladığı Geştalt Terapi Derneği’nin 4 yıllık “Geştalt Terapi” eğitiminin teorik kısmını tamamlayan Yılmaz Erdal, halen tez yazım aşamasına devam etmektedir. Aynı zamanda, Prof. Dr. Ceylan Daş’ın liderliğinde yürütülen “İçimdeki Kahramana Yolculuk” ve “Yazı mı Tura mı?” Geştalt yaşantı gruplarında asistanlık yapmaktadır.

Yılmaz Erdal, Korto Psikoloji’de Bağdat Caddesi şubesinde yetişkinlerle çalışmaktadır. Çalışma alanları arasında ağırlıklı olarak mutsuzluk, korku ve kaygılar, öfke sorunu, ilişki sorunları, iletişim sorunları, ailevi sorunlar, özgüven eksikliği, duygu ifade sorunları, karar vermede güçlük, değersizlik-yetersizlik hisleri, suçluluk ve utanç duyguları, geçmişe dair halledilemeyen meseleler, kayıp ve yas süreci gibi konular bulunmaktadır.

Çalıştığı Şube