Korto Psikoloji Nişantaşı Şubesi

Şaşkınbakkal’da kurulduğumuz 2008 yılından beri İstanbul’da psikolojik danışmanlık hizmetleri göstermekte olan Korto Psikoloji halen Nişantaşı,  Erenköy ve Göztepe şubeleri ile 3 farklı şubede çocuk, ergen, bireysel, çift, aile ve ebeveynlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana ‘İyiliğiniz İçin Psikolojik Danışmanlık’ sloganı ile tüm danışanlarımız için her zaman en iyi olanı başarmayı hedefledik.

Klinik Psikoloji alanının bir sağlık alanı olduğunun ve ciddiyetinin farkındayız. Korto Psikoloji bünyesinde en çok önem verdiğimiz unsurların başında eğitim ve tecrübe yer alıyor. Uzmanlarımızın tümünü sadece Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun kişilerden seçiyoruz. Buna ek olarak tüm uzmanlarımızın yüksek lisans mezuniyetlerinin ardından en az bir adet uzun solukluk (birkaç yıl süren) terapi eğitimini tamamlamasını bekliyoruz.

Nişantaşı şubemizde çocuk, ergen, yetişkinlere, çift, aile ve ebeveynlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Psikolojik danışmanlık sürecinin en önemli unsurlarından biri de sizin için en uygun olan terapist ile eşleşmenizdir. Psikologların farklı terapi yaklaşımları, farklı çalışma stilleri ve uzmanlaştıkları farklı çalışma alanları bulunmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınıza ve süreç içerisinde çalışmak istediğiniz çalışma alanlarına en uygun uzman ve terapi yaklaşımı ile eşleşmeniz konusunda size her zaman yardımcı olabiliriz.

 Psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz, işleyişimiz ve hangi uzmanımızın sizin için en iyi psikolog seçimi olduğuna karar vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

nisantasi online terapi

Korto Psikoloji Ekibi Kimlerden Oluşur?

Şu anda Türkiye’de 93 üniversitede psikoloji eğitimi verilmektedir ve bu üniversitelerin sadece 12 tanesi Türk Psikologlar Derneği tarafından yeterli bulunarak akredite edilmiştir. Uzmanlarımızı seçerken Türk Psikologlar Derneği’nin akredite ettiği üniversitelerden mezun olmalarına önem veriyoruz. Akredite edilen üniversitelerin listesine ulaşmak için tıklayın.

Gideceğiniz terapistin kendi kişisel meselelerini çözümlemiş ya da en azından bunların farkında olması sizin terapi sürecinizi doğrudan etkileyecektir. Aksi takdirde size, kendi görüşlerinden bağımsız, profesyonel bir destek sunamaz. Örneğin, kendi ilişkisi içinde aldatılmış bir çift terapistinin karşısına aldatma ile gelen bir çift olduğunda, terapist kendi terapi süreci içinde bu meselesini tamamlamamış ise kişisel duygu, tepki ve yönlendirmeleri farkında olmadan sürece yansıyacak ve sizin sürecinizi olumsuz etkileyecektir.

Korto Psikoloji meslek etiği gereği terapistlerinin kendi terapi süreçlerinden geçmiş olmalarını zorunlu tutmaktadır.

Yüksek lisans esnasında verilen terapi eğitimlerinin bir başlangıç olduğunu fakat yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeple sadece, yüksek lisans eğitimine ek olarak saygın kişi ve kurumlarca verilen en az 3-4 senelik terapi eğitimlerini tamamlamış uzmanlara Korto Psikoloji’de yer veriyoruz.

Klinik Psikoloji alanının ve psikoterapinin ciddiyetinin farkındayız. Bu sebeple Korto Psikoloji’deki tüm uzmanların, geçmiş tecrübelerini titizlikle inceleyip ve araştırıp ekibimize dahil ediyoruz.

Uzmanlarımız

  • Tümü
  • Bireysel (Yetişkin)
  • Çift ve Evlilik
  • Çocuk ve Ergen
  • Genç Yetişkin
  • Süpervizyon

İletişim

Adres :

Vali Konağı Cad. Başaran Apt.
No: 21/3 Kat.2 Nişantaşı

Tarif : Harbiye Askeri Müzesi’nin karşısı

Telefon : 0212 247 07 70

E-posta : [email protected]