Alanında uzman klinik psikolog ve psikolojik danışman kadromuz ile Erenköy, Nişantaşı ve Göztepe şubelerimize ek olarak online olarak da psikolojik danışmanlık  sağlıyoruz.

Ekibimizi yakından tanıyın !

Şu anda Türkiye’de 93 üniversitede psikoloji eğitimi verilmektedir ve bu üniversitelerin sadece 12 tanesi Türk Psikologlar Derneği tarafından yeterli bulunarak akredite edilmiştir. Korto Psikoloji’de çalışan uzmanların tümü eğitimlerini bu üniversitelerde tamamlamış kişilerdir. Akredite edilen üniversitelerin listesine ulaşmak için tıklayın.

Gideceğiniz terapistin kendi kişisel meselelerini çözümlemiş ya da en azından bunların farkında olması sizin terapi sürecinizi doğrudan etkileyecektir. Aksi takdirde size, kendi görüşlerinden bağımsız, profesyonel bir destek sunamaz. Örneğin, kendi ilişkisi içinde aldatılmış bir çift terapistinin karşısına aldatma ile gelen bir çift olduğunda, terapist kendi terapi süreci içinde bu meselesini tamamlamamış ise kişisel duygu, tepki ve yönlendirmeleri farkında olmadan sürece yansıyacak ve sizin sürecinizi olumsuz etkileyecektir.

Korto Psikoloji meslek etiği gereği terapistlerinin kendi terapi süreçlerinden geçmiş olmalarını zorunlu tutmaktadır.

Yüksek lisans esnasında verilen terapi eğitimlerinin bir başlangıç olduğunu fakat yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeple sadece, yüksek lisans eğitimine ek olarak saygın kişi ve kurumlarca verilen en az 3-4 senelik terapi eğitimlerini tamamlamış uzmanlara Korto Psikoloji’de yer veriyoruz.

Klinik Psikoloji alanının ve psikoterapinin ciddiyetinin farkındayız. Bu sebeple Korto Psikoloji’deki tüm uzmanların, geçmiş tecrübelerini titizlikle inceleyip ve araştırıp ekibimize dahil ediyoruz.

Online Psikolojik Danışmanlık Süreci Hakkında Merak Ettikleriniz

Online görüşmeleri hangi uygulama üzerinden gerçekleştiriyorsunuz?

Online görüşmelerimizde Skype uygulamasını kullanmaktayız. Gerek gizlilik gerekse kesintisiz iletişim bağlamında en uygun seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Online görüşmelerinizde seans ücretleriniz değişiyor mu?

Hayır, sürecinizin online ya da yüz yüze olması seans ücretini değiştirmemektedir.

Online görüşmelerde seans ücretini nasıl ödeyebilirim?

Online görüşmelerde seans ücretinizi web sayfamız üzerinden online kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Bu sistem 3D Secure ve SSL şifrelemeleri ile korunan bir sistemdir ve herhangi bir online alışveriş sitesinden yaptığınız alışverişlerle aynı güvenlik seviyesine sahiptir. Sistemimiz yabancı ülke kredi kartlarını da kabul etmektedir.

Randevunuz oluşturulduğunda size gönderilen bilgilendirme e-postası içerisinde size özel bir bağlantı yer alacak ve bu bağlantıya tıklayarak ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz.

Alternatif olarak SWIFT, Havale ya da EFT ile de ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Uluslarası para transferi maliyetleri yüksek olduğu için online kredi kartı ödeme yöntemini her zaman tercih etmekteyiz.

Nasıl randevu oluşturabilirim?

Randevu oluşturmak için bize Whatsapp hattımızdan ya da [email protected] e-posta adresinden ya da bu sayfada bulunan iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Online psikolojik danışmanlık süreci nasıl ilerliyor?

 • Sizin tercih ettiğiniz uzmanımız ile uygun bir gün ve saat için randevunuzu oluşturuyoruz.
 • Size bir bilgilendirme e-postası atıyoruz ve bu e-posta içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiler yer alıyor.
 • Bilgilendirme e-postası içerisinde yer alan online Danışan Bilgi ve Onay Formu‘nu doldurmanızı rica ediyoruz. Doldurduğunuz form doğrudan terapistinize iletiliyor ve terapistiniz dışında hiçkimse tarafından görüntülenemiyor. Ayrıca formu doldurduğunuz web sitesi SSL sertifikası ile korunmaktadır.
 • Randevunuzdan 1 gün önce hatırlatma size amacıyla bir mesaj gönderiyor olacağız.
 • Randevu saatiniz geldiğinde Skype uygulaması üzerinden terapistiniz ile görüntülü olarak aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. 

Online psikolojik danışmanlık sürecinde gizliliği nasıl sağlıyorsunuz?

 • Online psikolojik danışmanlık sürecinde hiçbir şekilde ses ya da görüntü kaydı alınmamaktadır ve alınması etik kurallara aykırıdır.
 • Danışan gizliliği yine yüz yüze süreçlerde olduğu gibi terapist danışan gizliliği ilkesin göre korunur. Bu ilke size gönderilen danışan onay formu içerisinde açıklanmaktadır.
 • Hem terapistin hem de danışanın süreç içerisinde konuşulanların kimse tarafından duyulmayacağının garanti edildiği ortamlarda olması zorunludur. Konuşulanların bir başkası tarafından duyulmasının mümkün olduğu durumlarda görüşme gerçekleştirilmez ve iptal edilir.

Teknik bir desteğe ihtiyacım olduğunda size nasıl ulaşabilirim?

Her türlü teknik destek ve anlık iletişim ihtiyacınız için bize Whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. +90 212 247 07 70

Uzmanlarımız

 • Tümü
 • Bireysel (Yetişkin)
 • Çift ve Evlilik
 • Çocuk ve Ergen