Online Terapi

Alanında uzman klinik psikolog ve psikolojik danışman kadromuz ile Erenköy, Nişantaşı ve Göztepe şubelerimize ek olarak Online Terapi / Online Psikolojik Danışmanlık hizmeti de sağlıyoruz.

Şaşkınbakkal’da kurulduğumuz 2008 yılından beri İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyet göstermekte olan Korto Psikoloji halen Erenköy ve Göztepe olmak üzere iki farklı şubede Bağdat Caddesi bölgesinde ve 1 şube ile Nişantaşı bölgesinde hizmet vermektedir. Kurulduğumuz günden bu yana ‘İyiliğiniz İçin Psikolojik Danışmanlık’ sloganı ile tüm danışanlarımız için her zaman en iyi olanı başarmayı hedefledik.

Klinik Psikoloji alanının bir sağlık alanı olduğunun ve ciddiyetinin farkındayız. Korto Psikoloji bünyesinde en çok önem verdiğimiz unsurların başında eğitim ve tecrübe yer alıyor. Uzmanlarımızın tümünü sadece Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun kişilerden seçiyoruz. Buna ek olarak tüm uzmanlarımızın yüksek lisans mezuniyetlerinin ardından en az bir adet uzun solukluk (birkaç yıl süren) terapi eğitimini tamamlamasını bekliyoruz.

Online Terapi kapsamında yetişkinlere, çiftlere ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Psikolojik danışmanlık sürecinin en önemli unsurlarından biri de sizin için en uygun olan terapist ile eşleşmenizdir. Psikologların farklı terapi yaklaşımları, farklı çalışma stilleri ve uzmanlaştıkları farklı çalışma alanları bulunmaktadır. Sizin ihtiyaçlarınıza ve süreç içerisinde çalışmak istediğiniz çalışma alanlarına en uygun uzman ve terapi yaklaşımı ile eşleşmeniz konusunda size her zaman yardımcı olabiliriz.

 Psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz, işleyişimiz ve hangi uzmanımızın sizin için en iyi psikolog seçimi olduğuna karar vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

nisantasi online terapi

Korto Psikoloji Ekibi Kimlerden Oluşur?

Şu anda Türkiye’de 93 üniversitede psikoloji eğitimi verilmektedir ve bu üniversitelerin sadece 12 tanesi Türk Psikologlar Derneği tarafından yeterli bulunarak akredite edilmiştir. Korto Psikoloji’de çalışan klinik psikologların tümü eğitimlerini bu üniversitelerde tamamlamış kişilerdir. Akredite edilen üniversitelerin listesine ulaşmak için tıklayın.

Gideceğiniz terapistin kendi kişisel meselelerini çözümlemiş ya da en azından bunların farkında olması sizin terapi sürecinizi doğrudan etkileyecektir. Aksi takdirde size, kendi görüşlerinden bağımsız, profesyonel bir destek sunamaz. Örneğin, kendi ilişkisi içinde aldatılmış bir çift terapistinin karşısına aldatma ile gelen bir çift olduğunda, terapist kendi terapi süreci içinde bu meselesini tamamlamamış ise kişisel duygu, tepki ve yönlendirmeleri farkında olmadan sürece yansıyacak ve sizin sürecinizi olumsuz etkileyecektir.

Korto Psikoloji meslek etiği gereği terapistlerinin kendi terapi süreçlerinden geçmiş olmalarını zorunlu tutmaktadır.

Yüksek lisans esnasında verilen terapi eğitimlerinin bir başlangıç olduğunu fakat yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeple sadece, yüksek lisans eğitimine ek olarak saygın kişi ve kurumlarca verilen en az 3-4 senelik terapi eğitimlerini tamamlamış uzmanlara Korto Psikoloji’de yer veriyoruz.

Klinik Psikoloji alanının ve psikoterapinin ciddiyetinin farkındayız. Bu sebeple Korto Psikoloji’deki tüm uzmanların, geçmiş tecrübelerini titizlikle inceleyip ve araştırıp ekibimize dahil ediyoruz.

Online Terapi Süreci Hakkında Merak Ettikleriniz

Online görüşmeleri hangi uygulama üzerinden gerçekleştiriyorsunuz?

Online görüşmelerimizde Skype uygulamasını kullanmaktayız. Gerek gizlilik gerekse kesintisiz iletişim bağlamında en uygun seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Hangi durumlarda online terapi terchil edilmelidir?

Korto Psikoloji olarak terapi sürecinin ilişkisel bir süreç olduğunu biliyoruz. Zorunlu haller dışında online terapi yapmayı tercih etmemekteyiz.

Şehir dışında ya da ülke dışında yaşayan danışanlarımız için ve pandemi sürecinde geçici olarak online terapi yapılmasının uygun olduğunu düşünüyoruz. Bulunduğunuz bölgede erişebileceğiniz ve kaliteli bir hizmet alabileceğiniz bir uzman olması durumunda terapi sürecinin yüz yüze yapılmasının daha verimli olduğunu savunmaktayız.

Online görüşmelerinizde seans ücretleriniz değişiyor mu?

Hayır, sürecinizin online ya da yüz yüze olması seans ücretini değiştirmemektedir.

Online görüşmelerde seans ücretini nasıl ödeyebilirim?

Online görüşmelerde seans ücretinizi web sayfamız üzerinden online kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Bu sistem 3D Secure ve SSL şifrelemeleri ile korunan bir sistemdir ve herhangi bir online alışveriş sitesinden yaptığınız alışverişlerle aynı güvenlik seviyesine sahiptir. Sistemimiz yabancı ülke kredi kartlarını da kabul etmektedir.

Randevunuz oluşturulduğunda size gönderilen bilgilendirme e-postası içerisinde size özel bir bağlantı yer alacak ve bu bağlantıya tıklayarak ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz.

Alternatif olarak SWIFT, Havale ya da EFT ile de ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Uluslarası para transferi maliyetleri yüksek olduğu için online kredi kartı ödeme yöntemini her zaman tercih etmekteyiz.

Online terapi randevusu nasıl oluşturabilirim?

Randevu oluşturmak için online randevu sistemimizi kullanabilir, bize Whatsapp hattımızdan ve [email protected] e-posta adresinden ya da bu sayfada bulunan iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Online terapi süreci nasıl ilerliyor?

 • Sizin tercih ettiğiniz uzmanımız ile uygun bir gün ve saat için randevunuzu oluşturuyoruz.
 • Size bir bilgilendirme e-postası atıyoruz ve bu e-posta içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiler yer alıyor.
 • Bilgilendirme e-postası içerisinde yer alan online Danışan Bilgi ve Onay Formu‘nu doldurmanızı rica ediyoruz. Doldurduğunuz form doğrudan terapistinize iletiliyor ve terapistiniz dışında hiçkimse tarafından görüntülenemiyor. Ayrıca formu doldurduğunuz web sitesi SSL sertifikası ile korunmaktadır.
 • Randevunuzdan 1 gün önce hatırlatma size amacıyla bir mesaj gönderiyor olacağız.
 • Randevu saatiniz geldiğinde Skype uygulaması üzerinden terapistiniz ile görüntülü olarak aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. 

Online terapi sürecinde gizliliği nasıl sağlanıyor?

 • Online psikolojik danışmanlık sürecinde hiçbir şekilde ses ya da görüntü kaydı alınmamaktadır ve alınması etik kurallara aykırıdır.
 • Danışan gizliliği yine yüz yüze süreçlerde olduğu gibi terapist danışan gizliliği ilkesin göre korunur. Bu ilke size gönderilen danışan onay formu içerisinde açıklanmaktadır.
 • Hem terapistin hem de danışanın süreç içerisinde konuşulanların kimse tarafından duyulmayacağının garanti edildiği ortamlarda olması zorunludur. Konuşulanların bir başkası tarafından duyulmasının mümkün olduğu durumlarda görüşme gerçekleştirilmez ve iptal edilir.

Teknik bir desteğe ihtiyacım olduğunda size nasıl ulaşabilirim?

Her türlü teknik destek ve anlık iletişim ihtiyacınız için bize Whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz. +90 212 247 07 70

Uzmanlarımız

 • Tümü
 • Bireysel (Yetişkin)
 • Çift ve Evlilik
 • Çocuk ve Ergen
 • Genç Yetişkin
 • Spor Psikolojisi
 • Süpervizyon