Uzman psikolog Zeynep Ezgi Mater
  • Unvan: Uzman Psikolog, Birey Çift ve Aile Terapisti
  • Eğitim:Özyeğin Üniversitesi (Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı:Bireysel (Yetişkin) ve Çift
  • Terapi Yaklaşımı: Duygu Odaklı Birey ve Çift Terapisi, EMDR Terapisi, İçsel Aile Sistemleri Terapisi
  • Çalışma Günleri: Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Ataşehir, Nişantaşı & Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Kompleks travma, Travmatik deneyimler, Kayıp ve yas, Depresyon, anksiyete ve panik bozukluk, Duygu ifadesi ve düzenlemeye dair güçlükler, Stres, Tükenmişlik, Özgüven sorunu, Yetersizlik hissi, yeme bozukluğu, Beden algısına yönelik sıkıntılar, Stresli yaşam olayları (doğum, iş değişikliği, taşınma, göç, mezuniyet, ayrılık), Belirsizlikle baş etme, gelecek kaygısı, LGBT+ bireylerin deneyimlediği zorlayıcı süreçler

Zeynep Ezgi Mater, lisans eğitimini 2018 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, Uluslarası İlişkiler yandalıyla onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans Programı’nda birey, çift ve ailelerle tamamlamıştır. Halen birey, çift ve ailelerle aktif olarak çalışmaktadır.

Amerikan Evlilik ve Aile Terapileri Derneği (AAMFT) ve Kanada Evlilik ve Aile Terapileri Derneği’nin (CAMFT) klinik üyesi ve onaylı süpervizörü Senem Zeytinoğlu-Saydam’dan Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini almıştır. Simona Herb’den Duygu Odaklı Terapi ve Travma eğitimini, Ting Liu’dan Duygu Odaklı Bireysel Terapi eğitimimi almıştır. Ayrıca EMDR International Association (EMDRIA) (USA) onaylı EMDR 1. ve 2. düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Entegre Travma Terapisti eğitimini Bessel van der Kolk, MD, Richard Schwartz, PhD gibi isimlerin bulunduğu programda tamamlamıştır. Travma penceresinden Duygu Odaklı Birey ve Çift Terapisi ve EMDR aktif uygulayıcısıdır. Türk Psikologlar Derneği asil üyesidir.

Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde başladığı psikoterapi çalışmalarına Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde devam etmiştir. Korto Psikoloji Ataşehir şubesinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışmaktadır.