cocuk psikologu ozgun kizildag
  • Unvan: Uzman Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Üniversitesi (Lisans), İstanbul Üniversitesi (Yüksek Lisans), İstanbul Üniversitesi (Doktora-Devam ediyor)
  • Terapi Eğitimi: Çocuk Odaklı Oyun Terapisi / Yönlendirilmiş Oyun Terapisi, Bilişsel – Davranışçı Terapi, Psikodrama, Çözüm Odaklı Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy) ve Nişantaşı

Profesyonel Geçmişi

Uzman Psikolog Özgün Kızıldağ 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisans programından mezun olmuş, yine İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji Yüksek Lisansı’nı 2003 yılında “Evlilik çatışması ve çocuklardaki davranış problemleri arasındaki ilişkinin bilişsel bağlamsal çerçeve açısından incelenmesi” adlı tezi ile tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde tez aşamasında psikoloji doktora eğitimine devam etmektedir.

Lisans eğitimi esnasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde klinik stajlarını yapmıştır. 1998-2000 yılları arasında İnsanbilim Enstitüsü bünyesinde Uzm. Psk. Nur Dinçer Genç, Uzm. Psk. Oktay Şılar, Psk. İrem Bray, Uzm. Dr. Serdar Corum ve Psk. Oya Fidanoğlu’ndan süpervizyon alarak klinik uygulamaya adım atmıştır. Aynı yıllarda meydana gelen Marmara depremi ardından İstanbul Üniversitesi’nin yürütmüş olduğu psikolojik destek çalışmalarında 6 ay süreli gönüllü görev almış ve İzmit-Cephanelik Çadırkentinde aktif saha uygulamaları yapmıştır. Bu dönemde Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Türk Psikologlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen Afet, Travma ve Kriz Psikolojisi eğitimlerine ve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır. 2000 yılında Küçük Adımlar Gelişimsel Geriliği Olan Çocuklara Destek Eğitim Programı’nı tamamlamıştır.

Lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 2006 yılına kadar yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam ederken öğretim görevlisi kadrosunda da yer almış ve Prof. Dr. Gül Şendil ile birlikte çalışmıştır. 2000-2006 yılları arasında çeşitli kliniklerde danışan görmeye ve mesleki eğitimler almaya devam etmiştir. Psikolog-Psikodramatist Zuhal Ersoy Yerlikaya (Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama ve Grup Terapileri Enstitüsü) tarafından verilen 3 yıl süren Psikodrama eğitimini; Uzm.Psk. Emre Konuk (Davranış Bilimleri Enstitüsü) tarafından verilen Aile Terapisi eğitimini, Uzm.Psk. Şeniz Özusta (Türk Psikologlar Derneği) tarafından verilen WİSC-R eğitimini, Doç. Dr. Azmi Varan (Türk Psikologlar Derneği) tarafından verilen Transaksiyonel Analiz Giriş eğitimlerini ve Doç.Dr.Mehmet Sungur (Kognitif Davranış Terapileri Derneği) tarafından verilen Kognitif Davranış Terapisi giriş eğitimlerini tamamlamıştır.

2006 yılından sonra mesleki hayatına farklı kliniklerde çocuk, ergen ve ailelere terapi desteği vererek ve farklı okullarda rehberlik servisi koordinatörlük görevleri, okul eğitimleri ve veli seminerleri yaparak devam etmiştir. Bu dönemde Yrd.Doç.Dr. Nevin Dölek’ten çocuklarla ve ergenlerle çalışmada kısa süreli yaklaşımlar, çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi uygulamaları, psikoterapide sembollerin-kartlar ve oyunların kullanımı, sanat terapi uygulamaları ve kriz müdahale eğitimlerini almıştır. Pek çok kurumsal firma ve şirket için aile eğitim ve seminerleri düzenlemiştir.

20 yıla yaklaşan mesleki deneyimi süresince çocuk ve ergen değerlendirmelerinde kullanılan pek çok projektif ve objektif test ve değerlendirmenin uygulayıcı eğitimlerini de almıştır ve çocuk/ergenleri değerlendirmede pek çok farklı yaklaşımı kullanabilmektedir.

Çocuk ve ergenlerle çalışan eğitimcilere, anne babalara ve mesleğe yeni başlayan meslek uzmanlarına yönelik pek çok kitap yayınlamıştır. Morpa yayınları tarafından yayınlanan ve basımı tükenen “Evlilik Çatışması ve Çocuk” ve “100 Soruda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” kitaplarının dışında toplamda yaklaşık 20.000 okuyucuya ulaşan “Çocukları Anlama Kılavuzu” ve “Ergenleri Anlama Kılavuzu” Kızıldağ’ın önemli eserlerindendir. Halen Elma Yayınevi bünyesinde çocuk edebiyatı eserlerine gönüllü yayın danışmanlığı yapmaktadır.

Özgün Kızıldağ, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi ve Nişantaşı şubelerinde bulunmaktadır.