Klinik Psikolog Altuna Turkoglu Kucuk
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilgi Üniversitesi (Lisans), South Wales Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: EMDR Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Çalışma Günleri: Çarşamba ve Cuma
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları : Kompleks travma, Travmatik deneyimler, Psikosomatik semptomlar (Migren, Fibromiyalji, Ağrılar vb.), Fobiler, OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk), Takıntı, Kaygı bozuklukları, Bağımlılıklar, Depresyon

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Altuna Türkoğlu lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından İngiltere Cardiff’e gitmiş ve South Wales Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans araştırmasını “Sosyal Anksiyete” üzerine tamamlayıp Klinik Psikolog unvanını almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Newlink (Galler) Bağımlılık ile Mücadele Merkezi’nde “Madde Bağımlılığı” eğitimi almış ve bu merkezde yürütülen çalışmalarda görev almıştır. Ayrıca BRIEF London’dan “Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini tamamlamıştır.  Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinin yanı sıra aldığı eğitimler arasında EMDR Europe tarafından verilen “EMDR I. ve II. Düzey Temel Eğitim ve Süpervizyonları” ve Dr. Emel Stroup tarafından verilen “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi yer almaktadır. Ayrıca Cambridge Otomatik Nöropsikolojik Test Bataryası (CANTAB) ve Rivermead Davranışsal Bellek Testi (RBMT) uygulama ve yorumlama bilgilerine sahiptir.

2015 yılından bu yana DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Yetişkin Bölümü bünyesinde Uzman Psikolog olarak yetişkin bireylerle çalışmalarını sürdürmektedir. Bireysel seanslarının yanı sıra DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde ve bilimsel çalışmalarda da görev almaktadır. Ayrıca EMDR Türkiye Travma İyileştirme Grubu Programı (EMDR-HAP) bünyesinde ülkemizde yaşanan toplu travmalarda gönüllü psikolog olarak görev almaya devam etmektedir.

Altuna Türkoğlu, Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.