klinik psikolog altuna turkoglu
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilgi Üniversitesi (Lisans), South Wales Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: EMDR Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Perşembe, Cuma
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Travma, kompleks travmalar (yineleyici bir biçimde kişilerarası ilişkilerden kaynaklanan travmatik yaşantılar), depresyon, obsesif kompülsif bozukluklar, anksiyete bozuklukları, fobiler, ilişkisel problemler, medikal olarak açıklanamayan semptomlar (fibromiyalji, migren)

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Altuna Türkoğlu lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından İngiltere Cardiff’e gitmiş ve South Wales Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans araştırmasını “Sosyal Anksiyete” üzerine tamamlayıp Klinik Psikolog unvanını almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Newlink (Galler) Bağımlılık ile Mücadele Merkezi’nde “Madde Bağımlılığı” eğitimi almış ve bu merkezde yürütülen çalışmalarda görev almıştır. Ayrıca BRIEF London’dan “Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini tamamlamıştır.  Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinin yanı sıra aldığı eğitimler arasında EMDR Europe tarafından verilen “EMDR I. ve II. Düzey Temel Eğitim ve Süpervizyonları” ve Dr. Emel Stroup tarafından verilen “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimi yer almaktadır. Ayrıca Cambridge Otomatik Nöropsikolojik Test Bataryası (CANTAB) ve Rivermead Davranışsal Bellek Testi (RBMT) uygulama ve yorumlama bilgilerine sahiptir.

2015 yılından bu yana DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Yetişkin Bölümü bünyesinde Uzman Psikolog olarak yetişkin bireylerle terapi çalışmalarını sürdürmektedir. Terapi çalışmalarının yanı sıra DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde ve bilimsel çalışmalarda da görev almaktadır. Ayrıca EMDR Türkiye Travma İyileştirme Grubu Programı (EMDR-HAP) bünyesinde ülkemizde yaşanan toplu travmalarda gönüllü terapist olarak görev almaya devam etmektedir.

Altuna Türkoğlu, Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde yetişkinlerle çalışmaktadır. Terapilerinde sıklıkla EMDR, Çözüm Odaklı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Modeli’ni kullanmaktadır. Travma, kompleks travmalar (yineleyici bir biçimde kişilerarası ilişkilerden kaynaklanan travmatik yaşantılar), depresyon, obsesif kompülsif bozukluklar, anksiyete bozuklukları, fobiler, ilişkisel problemler ve medikal olarak açıklanamayan semptomlar (fibromiyalji, migren) başlıca mesleki ilgi alanları arasındadır.

Uzmanlık Alanları

Çalıştığı Şube