klinik psikolog ayse nur celik
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin (Bireysel)
  • Terapi Eğitimi ve Yaklaşımı: Psikodinamik Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Perşembe, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Göztepe
  • Çalışma Alanlarından Bazıları:İlişkisel sorunlar; stres, gelecek kaygısı, terk edilme ve reddedilme kaygısı, sosyal kaygı, performans kaygısı, sağlık kaygısı ve diğer kaygı problemleri; değersizlik hisleri, öz güven, öz saygı ve öz yeterlilik gibi benlik algısıyla ilişkili konular; mutsuzluk, öfke, suçluluk, utanç ve diğer duygular ile ilgili zorluklar; duygu farkındalığı ve duygu regülasyonu; kayıp, yas ve ayrılık süreçleri; özgürleşme ve bireyleşme.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Ayşe Nur Çelik, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun olmuş; ardından Bahçeşehir Üniversitesi tezli Klinik Psikoloji yüksek lisans programını 2017’de tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Mezuniyetinin ardından Sabancı Üniversitesi’nde psikolojik danışman olarak çalışmış; bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları gerçekleştirmiştir. Sabancı Üniversitesi Cinsel Tacize Karşı Önlem ve Destek Çalışmaları Komitesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği süreçte cinsel taciz ve toplumsal cinsiyet konularında farkındalık çalışmaları ile önleyici ve destekleyici faaliyetler yürütmüştür. Ardından Kadir Has Üniversitesi’nde klinik psikolog olarak çalışmış ve kısa süreli/çözüm odaklı psikoterapi süreçleri ile grup etkinlikleri yürütmüş, seminer ve psiko-eğitim çalışmaları gerçekleştirmiştir. Özel danışmanlık merkezlerinde bireysel psikoterapi süreçlerini sürdürmüştür.

Dr. H. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen International Society of Schema Therapy (ISST) onaylı, “Uluslararası Şema Terapi” eğitimini tamamlamış, Kl. Psk. Dr. Ferhat Jak İçöz’den “Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi” almış, İstanbul Psikanaliz Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (Psikeİst) tarafından verilen Psikanalize Giriş Seminerleri’ne katılmış ve farklı yönelimlerde toplamda 200 saat bireysel ve grup süpervizyon süreçlerinden geçmiştir.