klinik psikolog begum cosgun canturk
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Boğaziçi Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Cuma
  • Bulunduğu Şube: Erenköy, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Zorlu yaşam olayları, stres, kayıp ve yas süreçleri, bireyleşme süreçleri, ilişkisel zorluklar, duygusal zorluklar, depresyon, kaygı, değersizlik, yetersizlik hisleri

Profesyonel Geçmişi

Begüm Coşgun Cantürk, 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. Uzmanlık tezinde travma ve zorlu yaşam olaylarının bilişsel ve duygusal süreçlere olan etkisi üzerine çalışmıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi sırasında birçok akademik araştırmada çalışmıştır. Sosyal ilişkilerde önyargıların etkisi, travmatik yaşam olaylarına verilen tepkiler ve çocuklarda klinik ölçüm yöntemleri çalışmış olduğu akademik alanlardır. Ayrıca Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gözlemci öğrenci olarak ve YDY-Güzel Günler Klinik’te stajyer psikolog olarak gönüllü stajlarını tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi (BÜPAM) bünyesinde stajyer klinik psikolog olarak görev almış ve psikodinamik yönelimli süpervizyon altında bireysel psikoterapi görüşmeleri yapmıştır. Bireysel ve grup süpervizyonlarını Prof. Güler Okman Fişek, Klinik Psk. Sibel Tümer ve Eğitim Psikanalisti Bella Habip’ten almıştır.

Korto Psikoloji Erenköy şubesinde ve online olarak 18 yaş ve üzeri bireyler ile çalışmaktadır.