klinik-psikolog-duygu-cantekin
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim:  Orta Doğu Teknik Üniversitesi – ODTÜ (Lisans, Yüksek lisans, Doktora)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin, Ergen), Çift ve Aile
  • Terapi Eğitimi/Yaklaşımı: Bilişsel-Davranışçı Terapi, Şema Terapisi, Yapısal Aile Terapisi, Toplum temelli ve kültüre duyarlı psikolojik yaklaşım
  • Çalışma Günleri: Çarşamba, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi, Nişantaşı
  • Çalışma Alanlarından Bazıları:  Depresyon, Kaygı bozuklukları, Travmatik yaşantılar, Ev içi şiddet, Cinsel ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet, Kayıp ve yas, Toplumsal travmalar, Kişilerarası sorunlar, İletişim problemleri, Stres, Öfke sorunu, Yetersizlik ve değersizlik hisleri, özgüven sorunları, göçmen ve mültecilerin ruh sağlığı ve psikososyal sorunları, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Dr. Duygu Cantekin 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında yine ODTÜ’de Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisansını, 2014 yılında doktora programını tamamlamıştır.

Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin ruh sağlığını etkileyen risk faktörleri ve baş etme kaynaklarını incelediği Doktora tezi, ‘ODTÜ En İyi Tez Ödülü’ ne layık görülmüştür. Doktora çalışmaları sırasında Hollanda’da Groningen Üniversitesi’nde 6 ay misafir araştırmacı olarak çalışma yapmıştır. 2015-2016 yıllarında Oxford Üniversitesi’nde, Göç, Politika ve Toplum Merkezi’nde (Centre on Migration, Policy and Society-COMPAS) misafir akademisyen olarak doktora sonrası çalışma yürütmüştür.

2012-2013 yıllarında Türkiye Kızılay Derneği’nde Psikososyal çalışmacı olarak görev yapmış, afet sonrası sahalarda ve göç sonrası kamplarda aktif çalışmıştır. Afet ve acil durumlarda ruh sağlığı ve psikososyal hizmetler ile ilgili birçok uluslararası kuruluştan ve üniversitelerden eğitimler almıştır.

2015 yılından beri Londra’da psikoterapi ve akademik çalışmalarını sürdürmekte olup, 2017 yılında kendi kurduğu Psyche Consultancy (Psyche Danışmanlık) Merkezinde bireylere, üniversitelere, yardım dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarına psikoterapi ve danışmanlık, eğitim ve araştırma hizmetleri sunmaktadır.

Dr. Duygu Cantekin Nişantaşı Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak yer almaktadır. Aynı zamanda Cambridge Bilimadamları Yayıncılık’ın (Cambridge Scholars Publishing) Klinik Psikoloji Yayın Danışma Kurulu üyesidir ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Klinik Psikolog Dr. Duygu Cantekin Korto Psikoloji’de yetişkinlerle, ergenlerle, çift ve ailelerle çalışmaktadır. Dr. Duygu Cantekin Türkçe ve İngilizce terapi yapmaktadır. Çalışma alanları arasında depresyon, kaygı bozuklukları, travmatik yaşantılar, göçmen ve mültecilerin ruh sağlığı ve psikososyal sorunları, aile içi şiddet, cinsel ve cinsiyete dayalı şiddet, kayıp ve yas, toplumsal travmalar, kişilerarası sorunlar, iletişim problemleri, stres, öfke sorunu, yetersizlik ve değersizlik hisleri, özgüven sorunları, motivasyon sorunları yer almaktadır.

Çalıştığı Şube