klinik psikolog dr gizem uzun (1)
  • Unvan: Klinik Psikolog Dr. (PhD)
  • Eğitim:Orta Doğu Teknik Üniversitesi- ODTÜ (Lisans -Yüksek Lisans – Doktora)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe), Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Duyguları ifade etme ve düzenlemeye dair zorluklar, Yakın ilişki sorunları (aile içi ilişkiler, akranlar, romantik ilişkiler), Suçluluk ve utanç duyguları, Değersizlik ve yetersizlik hisleri, Karar verme sürecinde yaşanan güçlükler, Mutsuzluk, Yalnızlık, Kaygı problemleri, Özgüven eksikliği, Travmatik yaşantılar

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Dr. Gizem Uzun, 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. 2016 yılında ODTÜ Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olduktan sonra 2021 yılında ODTÜ Klinik Psikoloji Doktora programını tamamlamıştır.

Yüksek lisans ve doktora eğitimi sırasında, ODTÜ AYNA Klinik Psikoloji Destek Ünitesi’nde süpervizyon altında danışan takibi yapmış ve doktora eğitimi kapsamında yüksek lisans öğrencilerine süpervizyon vermiştir. Lisansüstü eğitimi sürecinde Psikodinamik Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimleri ile ilgili eğitimler almıştır.

Lisansüstü eğitimi süresince aldığı eğitimlerine ek olarak, Uzman Klinik Psikolog Hakan Kızıltan tarafından verilen Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik ve Teknik Seminerlerini ve Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak tarafından verilen Şema Terapi Temel Düzey Eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Gottman Çift Terapisi 1. ve 2. Düzey Eğitimlerini almıştır.

Klinik Psikolog Gizem Uzun Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Göztepe) şubesinde yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çalıştığı Şube