klinik psikolog dr hande gundogan
  • Unvan: Klinik Psikolog Dr. (PhD)
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Doğuş Üniversitesi (Yüksek Lisans), Orta Doğu Teknik Üniversitesi – ODTÜ (Doktora)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi
  • Çalışma Günleri: Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe)

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Dr. Hande Gündoğan, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nden mezun olmuştur. 2012 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden uzmanlığını aldıktan sonra, 2017 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Laboratuvarı’nda psikoterapist ve Doktora eğitimi sırasında ODTÜ Ayna Klinik Psikoloji Destek Ünitesi’nde hem psikoterapist hem de klinik psikoloji yüksek lisans öğrencilerini bireysel psikoterapi alanında eğitmek üzere süpervizör olarak yer almıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında ‘Masum Mahkumlar Projesi’ kapsamında tutuklu ya da hükümlü annelerin, 0 – 6 yaş arası çocuklarıyla yapılan ‘Etkin Annelik Becerileri Eğitimi’ başlıklı grup çalışmalarında Doç. Dr. Aslı Akdaş Mitrani süpervizörlüğünde eğitmen olarak yer almıştır. Doktora eğitimi sırasında (2016 – 2017) İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Polikliniği’nde psikoterapi uygulamalarında bulunarak Prof. Dr. Alp Üçok ile klinik stajını yapmıştır. 2012 – 2017 yılları arasında Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Elemanı olarak çalışmıştır. Halen Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tam zamanlı akademik personel olarak çalışmaktadır.

Yüksek lisans ve doktora eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluş Terapisi ve Psikodinamik Terapi yönelimleri ile ilgili eğitimler almıştır. Ayrıca, Purdue Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Volker K. Thomas tarafından verilen Filial Oyun Terapisi eğitimini almış ve Türkiye’de etkinlik araştırması kapsamında proje asistanlığı yaparak ebeveynler ve çocukları ile uygulamalarda bulunmuştur.