klinik psikolog dr petek batum
  • Unvan: Klinik Psikolog, Dr. (PhD)
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), Koç Üniversitesi (Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans), Hacettepe Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans), Hacettepe Üniversitesi (Klinik Psikoloji Doktora)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğimi: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi
  • Çalışma Günleri: Perşembe, Cuma
  • Bulunduğu Şube: Göztepe (Bağdat Caddesi), Online

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Dr. Petek Batum Akgün lisans eğitimini 2003 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini 2005 yılında aynı üniversitenin Gelişim Psikolojisi bölümünden almıştır. Klinik psikolojiye olan ilgisi doğrultusunda Hacettepe Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisans derecesini 2007 yılında ve ardından aynı üniversitede Klinik Psikoloji Doktora Programı’nı 2012 yılında tamamlamıştır.

Yüksek Lisans ve doktora eğitimleri sırasında Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Yetişkin Psikiyatri Bölümleri’nde stajlarını tamamlamıştır. Koç Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümleri’nde Dr. öğretim görevlisi olarak klinik psikoloji ve ergenlik psikolojisi dersleri vermiştir. Petek Batum Akgün’ün ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınları, akademik konferanslarda bildirileri bulunmaktadır. 2010 yılından beri Sabancı Üniversitesi Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler Birimi’nde klinik psikolog olarak çalışmaktadır.

Lisansüstü eğitimi süresice aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimlerine ek olarak; 2007-2009 yılları arasında Doç. Dr. Nita Scherler tarafından verilen Geştalt Terapisi eğitimini almış, 2009 yılında Prof. Dr. David A. Clark tarafından verilen Obsesif Kompulsif Bozukluğun Tedavisinde Kognitif-Davranışçı Terapi Tekniklerinin Uygulanması kursunu ve 2011-2012 yılları arasında Dr. Udi Oren tarafından verilen EMDR I. ve II. düzey eğitimi ve süpervizyonlarını tamamlamıştır.