klinik psikolog ekin alankus
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilgi Üniversitesi Psikoloji (Lisans), Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Psikoterapi (Lisans), Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Gestalt Psikoterapi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin) Terapi
  • Terapi Eğitimi: Gestalt Terapi, Travma Terapisi
  • Çalışma Günleri:  Pazartesi, Salı, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı ve Bağdat Caddesi (Göztepe)
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Travma Yaşantıları, Depresyon, Uyum Süreçlerinde Yaşanan Zorluklar, Göç, Boşanma, Kayıp ve Yas Süreci, Çocukluk Dönemi Travmaları, Psikolojik Kökenli Bedensel Ağrılar, Cinsel Yönelim/Kimlik Sorunları, Kişilik Yapısına İlişkin Sorunlar, Bireyselleşme-Ayrışma, Öfke Sorunu, Özgüven Eksikliği, Değersizlik-Yetersizlik Hisleri, Suçluluk ve Utanç Duyguları, Kaygılar, Bipolar Bozukluk, Kaygı Bozuklukları (Panik Bozukluk, Fobiler, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi), İletişim Sorunları, Farkındalık Çalışmaları

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog ve Psikoterapist  Ekin Alankuş, ilk lisans eğitimi diplomasını 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden almıştır. Akademik eğitimine, Psikoterapi Lisans Programı ile Viyana Sigmund Freud Üniversitesi’nde (2010-2012)  devam eden Alankuş, yüksek lisans derecesini de yine aynı üniversitede Gestalt Psikoterapisi üzerine tamamlamıştır (2012-2015).

Lisans eğitimi esnasında Balıklı Rum Hastanesi’nde (2007-2009) staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca travma terapisi eğitimleri ve krize müdahale eğitimleri almıştır. Viyana’da kaldığı zaman süresince 5 yıl boyunca Sigmund Freud Üniversitesi Kliniği (2010-2015) ve 6 yıl boyunca Kaiser Joshep Spital’de (2011-2017) psikoterapist olarak çalışmış ve çeşitli projeler kapsamında mülteci kamplarında görev almıştır.

Ekin Alankuş 2017 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmış olup, Korto Psikoloji’deki çalışmalarının yanısıra aktif olarak Sınır Tanımayan Doktorlar’ın teknik destek sağladığı ‘’Nefes’’ projesinde çalışmaktadır. Korto Psikoloji Nişantaşı ve Bağdat Caddesi (Göztepe) şubelerinde 15 yaş üstü ergenler ve yetişkinlerle çalışmakta, aynı zamanda İngilizce ve Almanca psikoterapi de uygulamaktadır.

Uzmanlık Alanları

Çalıştığı Şube