uzman psikolog ezgi bozkurt flatman
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Sussex Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Ergen, Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe)
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Depresyon, Anksiyete, Stres, İlişki Problemleri, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Travma ve Davranış Problemleri

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Ezgi Bozkurt Flatman, Kabataş Erkek Lisesi’nden ve 2013 yılında yüksek onur derecesiyle Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Erasmus Programı çerçevesinde İngiltere’deki Kent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde eğitim almıştır. 2014 yılında yine İngiltere’deki Sussex Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı yüksek başarı derecesiyle tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Uzmanlık tez çalışmasını Mindfulness temelli terapilerin farklı ruh hallerine etkileri üzerine yapmıştır.

Yüksek Lisans süresince yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi ve Mindfulness yaklaşımına odaklanan kapsamlı bir eğitim ve süpervizyon almıştır. Düzenli süpervizyon eşliğinde Sussex Partnership NHS Foundation Trust, Mill View Hospital ve Brighton & Hove Impetus’ta tüm yaş gruplarıyla bireysel seanslar yürütmüştür. Lisans eğitimi esnasında ise Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, VKV Amerikan Hastanesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır. Mezun olduğu tarihten beri aktif olarak psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. Vahdet Görmez ve Prof. Dr. Paul Stalard’ın katılımlarıyla düzenlenen “Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini tamamlamıştır. Nisan Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Family Enhancement & Play Therapy Center ortaklığıyla gerçekleştirilen “Oyun Terapisi” eğitimini almıştır. Klinik Psikolog Hakan Kızıltan tarafından verilen “İleri Düzey Dinamik Psikoterapi” eğitimine devam etmektedir. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği onaylı “WISC-4 Testi” ve Moxo Türkiye onaylı “Moxo Dikkat Performans Testi” uygulayıcı sertifikalarına sahiptir.

Klinik Psikolog Ezgi Bozkurt Flatman, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Göztepe) şubesinde 10 yaş ve üstü ergenlere ve yetişkinlere yönelik Türkçe ve İngilizce psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve British Psychological Society üyesidir. Çalışma alanları; depresyon, anksiyete, stres, ilişki problemleri, obsesif-kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları, travma ve davranış problemleridir.