uzman psikolog ezgi bozkurt flatman
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), University of Sussex (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin, Ergen)
  • Terapi Eğitimi: Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe), Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Depresyon, kaygı, stres, ilişki problemleri, sosyal anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları, fobiler, panik atak, travma, değersizlik ve yetersizlik hisleri, öz güven eksikliği, zorlayıcı yaşam değişiklikleri, göç ve adaptasyon problemleri

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Ezgi Bozkurt Flatman, Kabataş Erkek Lisesi’nden ve 2013 yılında yüksek onur derecesiyle Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Erasmus Programı çerçevesinde İngiltere’deki University of Kent Psikoloji bölümünde eğitim almıştır. 2014 yılında yine İngiltere’deki University of Sussex Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını yüksek başarı derecesiyle tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Uzmanlık tez çalışmasını Mindfulness temelli terapilerin farklı ruh hallerine etkileri üzerine yapmıştır. Eğitimleri British Psychological Society tarafından akredite edilerek Graduate Basis for Chartered Membership (MBPsS) olarak tanınmıştır.

Yüksek Lisans süresince yetişkinlere yönelik Bilişsel Davranışçı Terapi ve Mindfulness yaklaşımlarına odaklanan kapsamlı bir eğitim ve süpervizyon almıştır. Düzenli süpervizyon eşliğinde Sussex Partnership NHS Foundation Trust, Mill View Hospital ve Brighton & Hove Impetus’ta tüm yaş gruplarıyla bireysel seanslar yürütmüştür. Lisans eğitimi esnasında ise Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, VKV Amerikan Hastanesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır. Mezun olduğu tarihten beri aktif olarak psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir.

CBT İstanbul bünyesinde Dr. Emel Stroup tarafından düzenlenen ACT (Academy of Cognitive & Behavioral Therapies) onaylı Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı’na katılmıştır. Uzman Klinik Psikolog Hakan Kızıltan tarafından düzenlenen İleri Düzey Psikodinamik Terapi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Ayrıca, Mindfulness Institute bünyesinde Prof. Dr. Zümra Atalay tarafından gerçekleştirilen Bireysel Terapide Mindfulness Eğitimi’ni almıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği bünyesinde Prof. Dr. Paul Stallard, Prof. Dr. Hakan Türkçapar ve Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından gerçekleştirilen ACT (Academy of Cognitive & Behavioral Therapies) onaylı Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ni tamamlamıştır. Nisan Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Family Enhancement & Play Therapy Center ortaklığıyla gerçekleştirilen APT (Association for Play Therapy) onaylı Oyun Terapisi Eğitimi’ne katılmıştır. Bunların yanı sıra, Türk Psikologlar Derneği onaylı WISC-4 Testi ve Moxo Türkiye Derneği onaylı Moxo Dikkat Performans Testi uygulayıcı sertifikalarını almıştır.

Klinik Psikolog Ezgi Bozkurt Flatman, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Göztepe) şubesinde yetişkinlere ve ergenlere yönelik Türkçe ve İngilizce psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve British Psychological Society üyesidir. Çalışma alanları; depresyon, kaygı, stres, ilişki problemleri, sosyal anksiyete, obsesif kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları, fobiler, panik atak, travma, değersizlik ve yetersizlik hisleri, öz güven eksikliği, zorlayıcı yaşam değişiklikleri, göç ve adaptasyon problemleridir.

Çalıştığı Şube