klinik psikolog feray tarımtay
 • Unvan: Klinik Psikolog
 • Eğitim: Bahçeşehir Üniversitesi (Lisans-Yüksek Lisans), Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Doktora-tez aşaması)
 • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin), Çocuk ve Ergen, Ebeveyn Danışmanlığı
 • Terapi Eğitimi: Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, EMDR
 • Çalışma Günleri: Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi
 • Bulunduğu Şube: Ataşehir, Nişantaşı, Online
 • Çalışma Alanlarından Bazıları:
  • Yetişkinlerle; Depresyon, Kaygı Bozuklukları (panik atak, sosyal kaygı, fobiler), Gelecek Kaygısı, Performans Kaygısı, Obsesfi-Kompulsif Bozukluk, Stresle Başa Çıkma, Öfke, Duyguları İfade Etme Güçlüğü, Benlik Değeri ve Özgüven Problemleri, Kişilerarası İlişki Sorunları (aile içi ilişkiler, akranlar, romantik ilişkiler), Bireyselleşme-Ayrışma Sorunları, Yaşamsal Değişimler
  • Çocuk ve Ergenlerle; Kaygılar (ayrılık kaygısı, sosyal kaygı, sınav kaygısı), Korkular (yalnız kalma, yalnız uyuma), Fobiler, Öfke ile Başa Çıkma, Obsesif Kompulsif bozukluk (takıntılar), Kaka Tutma, Tikler, Depresyon, Özgüven Eksikliği, Ebeveyn-Çocuk İlişkisi, Arkadaşlık İlişkilerinde Problemler, Sosyal Beceri Kazanımı, Sınırlar ve Disiplin, Sorumluluk Bilinci Kazanma, Zorbalıkla Başa Çıkma, Kardeş Kıskançlığı, Boşanma, Uyum Sorunları, Duygu Düzenleme, Duyguları İfade Etme, Dürtü Kontrolü, Davranış Problemleri (kurallara uymama, sırasını beklememe, yalan söyleme), Yeme Problemleri, Tuvalet Problemleri, Uyku Problemleri, Travmatik Deneyimler, Yas, Ergenlik Döneminde Yaşanan Güçlükler

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Feray Tarımtay Altun, tam burslu olarak kazandığı Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2015 yılında yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans programını yüksek onur derecesi ile 2017 yılında tamamlamış, evli bireylerde bağlanma, kişilerarası duygu düzenleme ve evlilik uyumu üzerine yazdığı yüksek lisans tezi ile uzmanlığını almıştır. Şu anda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Doktora programında tez aşamasındadır.

Lisans eğitimi sırasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrenci asistanı olarak görev almış, bu sırada çeşitli projelerde görev almıştır. Bunun yanı sıra İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İstanbul Tıp Fakültesi’nde (ÇAPA) yetişkin, çocuk ve ergen bölümlerinde stajlar yapmıştır. Ayrıca Humanite Psikiyatri’de düzenlenen Mesleğe Hazırlık Staj Programı’na katılmıştır.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Özyeğin Üniversitesi Çocuk Araştırmaları Laboratuvarı’nda yürütülen, okul öncesi dönemdeki çocukların bilişsel ve sosyal gelişimini inceleyen bir TÜBİTAK projesinde araştırma asistanı olarak görev almıştır. Ardından Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Diyojen Yayıncılık bünyesinde çeşitli psikoloji kitaplarının Türkçe’ye kazandırılması amacıyla çeviri ve editörlük süreçlerini yürütmüştür. 2018 yılından bu yana çevirdiği kitaplardan Akıllı Ama Zorlanıyor, Çocuklarda Kaygıyı Yatıştırma, Öz Şefkatli Farkındalık Uygulama Rehberi, Zihin Avcısı (Mindhunter), Mindfullnessın İyileştirici Gücü; editörlük sürecini yürüttüğü kitaplardan ise Demans Hastası Bir Sevdiğinizle Hayata Bakmak ve Kesintiye Uğrayan Çocukluk kitapları yayınlanmıştır. Bu çalışmalarına halen devam etmekte, Diyojen Yayıncılık’ta yayın koordinatörü olarak görev almaktadır.

Yüksek lisans stajını Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde yapmış, burada yetişkin bireylerle psikoterapi çalışmaları yürütmüştür. Bu sırada Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimi ile süpervizyon almış ve yetişkin bireylerle çalışmıştır. Buna ek olarak EMDR 1. Düzey eğitimi (Yetişkin), Çocuk ve Ergenlerle EMDR 1. Düzey, Family Enhancement and Play Therapy Center onaylı, Uzm. Psk. Dan. Filiz Çetin’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-IV, Klinik Psikoloji Enstitüsü’nden Objektif Testler uygulayıcı sertifikalarını almıştır. Şu anda Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından yürütülen, ACT (Academy of Cognitive & Behavioral Therapies) onaylı Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Feray Tarımtay Altun, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Erenköy) ve Nişantaşı şubelerinde çocuk, genç, ebeveyn ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yetişkinlerle depresyon, kaygı bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluklar, ilişki sorunları, duyguları anlama ve ifade etme güçlüğü ile yaşamsal değişimler gibi alanlarda çalışmaktadır. Çocuklar ve gençlerle ise ağırlıklı olarak duygu düzenleme becerileri, kaygılar, korkular, öfke ile başa çıkma, takıntılar, arkadaş ilişkilerinde yaşanan güçlükler, ebeveyn-çocuk ilişkisi, ergenlik döneminde yaşanan çatışmalar, sosyal beceri gibi konular üzerinde çalışmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Çalıştığı Şube