klinik psikolog gizem bodur (1)
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel
  • Terapi Eğitimi Yaklaşımı: Psikodinamik Terapi, Sanat Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Kaygı bozuklukları, Depresyon, Kişilik bozuklukları, Kimlik sorunları, Özgüven sorunu, Yetersizlik hissi, İlişki sorunları, Yaşamsal sorunlar

Klinik Psikolog Gizem Bodur Atalay Psikoloji lisans eğitimini 2002-2007 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından 2008-2010 yılları arasında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince Prof. Dr. Perin Yolaç, Dr. Ahmet Tosun, Dr. Ekrem Düzen ve Dr. Çağla Gülol’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır. Dr. Christine Padesky ve Dr. Leslie Sokol tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerine katılmıştır. Bunun yanı sıra Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan şema terapi ve Dr. Feza Balkaya’dan geştalt terapi eğitimlerini alarak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2008-2013 yılları arasında Dr. Murat Dokur’dan İFTİ (İstanbul Family Therapy Instutition) ve EFTA (European Family Terapi Association) onaylı Aile ve Çift Terapi Eğitimi ve Süpervizyonunu almıştır. İFTİ-EFTA iş birliğinde düzenlenen uluşlararası uzmanların verdiği pek çok eğitime katılmıştır. 2013-2016 yılları arasında Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nde Prof. Dr. Tevfika İkiz tarafından verilen yetişkin Rorschach ve TAT test eğitimlerini tamamlamıştır. 2016-2018 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Sosyal Psikiyatri Servisi’nde Doç Dr. Nurhan Eren tarafından verilen Psikodinamik Yönelimli Sanat Terapi Eğitimi ve Süpervizyonunu tamamlamıştır. 2019-2020 yılında Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği (Psikeist) tarafından verilen vaka çalışmalarına katılmıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği, İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD) ve Psikeist tarafından düzenlenen pek çok etkinliğe katılım göstererek çalışmalarına devam etmektedir.

Gizem Bodur, 2007-2008 yılları arasında özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, 2008-2011 yıllarında özel bir anaokulda, 2011-2014 yıllarında Bakırköy Kadın Danışma Evi’nde ve eş zamanlı olarak Bakırköy Belediyesi Çocuk Evleri’nde çalışmıştır. 2014-2015 yılında Koç Üniversitesi Engelli Çocuklar ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) projesi kuruluş aşamasında klinik psikolog olarak çalışmış, engelli birey ve ailelerine yönelik psikolojik danışmanlık/psikoterapi desteği sağlamıştır. 2016-2022 yılları arasında Altınbaş Üniversitesi Psikolojik Destek Birimi’nde klinik psikolog olarak çalışmış,  Türk ve uluslararası öğrenci ve personele yönelik bireysel terapi, öğrencilere yönelik sanatla grup terapi çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Gizem Bodur, Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde ve online olarak yetişkinlere ağırlıklı olarak psikodinamik yönelimle hizmet vermektedir.