klinik psikolog gokce celikkalkan semerci
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Lisans), Kingston Üniversitesi ( Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR
  • Çalışma Günleri: Pazartesi ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe)

Profesyonel Geçmişi

Gökçe Çelikkalkan Semerci, 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini tamamlamıştır. 2011-2013 yılları arasında yüksek lisans eğitimini İngiltere’de Kingston Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda “Uluslararası öğrencilerin sosyokültürel ve psikolojik açıdan uyum sürecinde yaşanılan zorluklar” konulu bitirme projesiyle tamamlamış ve klinik psikoloji uzmanlığını almıştır.

Lisans eğitimi sırasında, Erenköy ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkların Hastanesi’nde stajlarını psikoz ve nevroz servislerinde yapmıştır. Bu stajlar sırasında uygulanan test ve terapi süreçlerine yardımcı terapist olarak katılmıştır. 2008- 2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinde olup 5-18 yaş arası zihinsel ve fiziksel engelli çocukları topluma kazandırma ve kişisel gelişimleri için psikolojik destek verilmiştir. 2011- 2012 yıllında Çayırova Belediyesinde bulunan Çocuk Kulübünde stajyer psikolog olarak görev yapmış, 5- 16 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlerin davranış bozuklukları, fobiler ve kaygı bozuklukları üzerine çalışmıştır.

Gökçe Çelikkalkan Semerci, 2013 yılında Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nin verdiği Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. 2014 yılında Alp Karaosmanoğlu tarafında verilen Şema Terapi eğitimini almıştır. 2016 tarihinde Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR (I. ve II. düzey) eğitimlerini tamamlamış olup Uzman Psikolog Asena Yurtsever ile süpervizyon sürecine devam etmektedir. Çalışmalarında Sanat Terapi ve Farkındalık (Mindfulness) yöntemlerini de kullanmaktadır. Türk Psikologlar Derneği’nden aldığı eğitimlerle MMPI (Minnesota Çoklu Kişilik Envanteri) ve Nöropsikolojik Değerlendirme testleri uygulamaktadır.

2013-2015 yılları arasında Türk Kızılayı Altıntepe Tıp Merkezi’nde ergen ve yetişkinler ile psikolojik dasnışmanlık çalışmalarını sürdürmüştür. 2015-2017 yıllarında Boylam Psikiyatri Enstitüsü’nde klinik psikolog olarak çalışmıştır. 2013 yılından itibaren eş zamanlı olarak çeşitli terapi merkezlerinde bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2017’den beri Sabancı Üniversitesi’nde çalışmakta ve üniversite öğrencilerine psikolojik destek vermektedir.

Klinik Psikolog Gökçe Çelikkalkan Semerci, Korto Psikoloji Göztepe (Bağdat Caddesi) Şubesi’nde psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

Uzmanlık Alanları

Çalıştığı Şube