klinik psikolog ipek Elmira Arslan
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Boğaziçi Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Çarşamba & Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Kaygı, panik, depresyon, yas, öfke problemleri, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik sorunlar, mükemmeliyetçilik.

İpek Elmira Arslan, 2017 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiş, hemen ardından Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2020 yılında tamamlamıştır. Uzmanlık tezinde çocukların ve annelerin iyi oluş hallerini araştırmış, ilişkisel ve sosyal zenginliğin farklı yaşlarda ve sosyoekonomik gruplarda oynadığı rolü incelemiştir.

Lisans sürecinde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü stajını tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde araştırma asistanlıkları yapmıştır. Aile danışmanlığına ek olarak pozitif disiplin temelli ebeveynlik eğitimi ve çocuk odaklı gelişim araştırmalarına katılmıştır. Kaygı ile baş etme yolları, mükemmeliyetçilik, erteleme, geri bildirim ve iletişim alanlarında seminer ve grup çalışmaları hazırlamıştır. Meditasyon ve mindfulness çalışmalarıyla bedeni dengeleme eğitimleri sonrası şu anda Paris Psikosomatik Okulu eğitimleri ile araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Bağışıklık sistemi rahatsızlıkları ve hormonal değişiklikleri psikolojik perspektiften araştırmakta, bu alanda danışmanlık vermektedir.

Nur Yeniçeri, Çiğdem Bilgen Yeşilleten, Bella Habip gibi isimlerden çocuk ve yetişkin psikoterapi süpervizyonlarını tamamlamış, halen Sibel Tümer’den psikanalitik yönelimli psikoterapi süpervizyonları almaya devam etmektedir.

Uzmanlık eğitimi esnasında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Araştırmaları biriminde danışanlarla çalışmaya başlayıp mezuniyetin ardından da özel bir merkezde çalışmalarını sürdürmüştür. Korto Psikoloji bünyesinde çalışmalarına online devam etmektedir. İlişkisel sorunlar, kronik rahatsızlıklarla gelen stres faktörü, özgüven, çatışma ve iletişim konuları, kaygı, depresyon, yas, öfke problemleri ve obsesyon gibi alanlarda 16 yaş ve üzeri bireyler ile çalışmaktadır.