klinik psikolog jale demir davarci
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Ankara Üniversitesi (Lisans) ,Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Geştalt Terapisi, Bilişsel-Davranışçı Terapi
  • Çalışma Günleri: Salı, Çarşamba, Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy)
  • Çalışma alanları: Yakın ilişki sorunları (evlilik, aile içi ilişkiler, akranlar, romantik ilişkiler), Duyguları ifade etmede güçlük, Yetersizlik hisleri, Suçluluk ve Utanç duyguları, Belirsizlikle baş etme, Ayrılık/Boşanma süreci, Değersizlik ve Boşluk düşünceleri, Özgüvene dair kaygılar, Karar vermede yaşanan güçlükler, Aldatma/Aldatılma, Beden algısına yönelik yaşanan sıkıntılar.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Jale Davarcı, 2006 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından 2008 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Uzmanlığını ‘Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Terapisi ‘konulu proje ile tamamlamıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Hastanesi  ve GATA Yetişkin Psikiyatri servislerinde stajlarını tamamlamıştır. Uzmanlığı sonrasında Remed-Avita Çalışan Destek Hizmetleri’nde psikolojik destek biriminde, Memorial Sağlık Grubu bünyesinde Suadiye Tıp Merkezi ve Şişli Hastanesi’nde, Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve Ankara Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde çalışmış, bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir.

Yüksek lisans eğitiminden sonra Geştalt Terapi Derneği’nin kurucusu olan Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen 600 saatlik (4 yıl) kuramsal ve uygulamalı “Geştalt Terapi” eğitimini ve 140 saatlik yaşantı grubu deneyimini tamamlamıştır. Geştalt Terapi Derneği’nin düzenlediği kuramsal eğitimlerde artık asistan olarak bulunmaktadır. Yurt dışında yaşadığı süre boyunca EAGT (European Association for Gestalt Therapy) onaylı; Lynne Jacobs tarafından verilen “Enduring Relational Themes “, Lynda Osborne tarafından verilen “Living with Uncertainty” ve Peter Schulthess tarafından verilen “Gestalt Masterclass” eğitim gruplarına katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesidir.

Jale Davarcı, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Erenköy) şubesinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.