klinik psikolog leyla zaim (1)
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Lisans), Doğuş Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin, Ergen)
  • Terapi Eğitimi: Bilişsel Davranış Terapisi, EMDR terapisi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Çarşamba
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Travmatik yaşantılar, depresif duygu durumu, kaygı ve korku problemleri, kayıp ve yas, ilişki problemleri, ergenlik dönemi zorlukları, stresle başa çıkma, sosyal kaygı bozukluğu, duygu düzenleme problemleri, bedensel semptomlar.

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Leyla Zaim 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını “Sosyal Kaygı Bozukluğu Üzerine İnceleme ve Tedavi Planı” isimli bitirme projesi ile tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu ile özel bir eğitim kurumunda çalışmıştır. Sonrasında Leap Çalışan Destek Programında ve Moodist Psikiyatri ve Nöroloji hastanesinde klinik psikolog olarak görev almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi süresince Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi bünyesinde yetişkin, ergen ve ailelerle psikoterapi çalışmaları yürütmüştür.Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “EMDR 1. ve 2. Düzey” eğitimini tamamlamıştır. Chris Iveson tarafından verilen “Çözüm Odaklı Terapi” eğitimi, Ariel Giarretto tarafından verilen “Somatik Deneyimleme Giriş” eğitimini tamamlamıştır. Gottman  Çift Terapisi  1.düzey eğitimi, Diyalektik Davranış Terapisi Beceri Eğitimi, Temel Nöropsikoloji Eğitimi, Nefes Teknikleri Eğitimi ve Beden Farkındalığı Eğitimi tamamladığı diğer eğitimler arasındadır.

Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde psikoterapi çalışmalarına yetişkin ve ergenlerle bilişsel davranışçı yöntem, çözüm odaklı terapi ve EMDR yöntemleriyle devam etmektedir.

Çalıştığı Şube