klinik psikolog melisa paker
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilkent Üniversitesi (Lisans), King’s College Londra (Yüksek Lisans), ODTÜ (Doktora)
  • Uzmanlık Alanları: Bireysel (Yetişkin), Çift
  • Terapi Eğitimleri: Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (Özşefkatli Farkındalık ve Bilinçli Farkındalık-Mindfulness), Çift ve Aile Terapisi
  • Çalışma Günleri: Salı, Çarşamba ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy), Nişantaşı

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Melisa Paker, 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Üstün Başarı Bursu ve Bölüm Birinciliği ile tamamlamıştır. Lisans bitirme tezini bilişsel yaşlılık, karar verme ve tutarlılık üzerine TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında yürütmüştür. Linsans bitirme tezi Türk Psikologlar Derneği Genç Psikologlar Araştırma Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini King’s College Londra’da Avrupa Birliği Bakanlığı Jean Monnet Burs Programı kapsamında Bilim ve Araştırma faslı altında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında bilişsel davranışçı terapi eğitim ve süpervizyonu (yetişkin ve çift) almış, Lambeth Akıl Hastanesi’nde asistan psikolog olarak çalışmıştır. Yüksek lisans bitirme tezini ilk 24-saat içerisinde ortaya çıkabilecek şiddet ve agresyon davranışlarının tahmin edilmesi ve önlenmesi üzerine yazmıştır.

Klinik psikoloji doktora eğitimine ODTÜ’de devam etmektedir. Kasım 2018 itibariyle doktorada yeterliliğini almış ve halen farklı kültürlerdeki duygu ifadesinin somatik belirtilerle olan ilişkisini incelediği doktora tezine devam etmektedir.

Barselona Üniversitesi, Katalan Müzik Terapisi Enstitüsü ve Pomepu Fabra Üniversitesi ortak işbirliği ile verilen Nörokognitif Müzik Terapisi eğitimini 2019 yılında; Dışavurumcu Sanat Psikoterapisi eğitimini ise Sanat Psikoterapileri Derneği (giriş modülü) ve Roehampton Üniversitesi’nde 2016 ve 2018 yıllarında tamamlamıştır. 2017-2019 yılları arasında Şema Terapi eğitimini Uluslararası Şema Terapi Enstitüsü (Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak) bünyesinde, Kabul ve Adanmışlık Terapisi (mindfulness ve özşefkat) eğitimini ise Kognitif ve Davranışçı Trapiler Derneği (Dr. Joe Oliver, Prof. Dr. Mehmet Sungur ve Prof. Dr. Yusuf Sivrioğlu) bünyesinde tamamlamıştır. Çift ve Aile Terapisi (İlişki Pusulası Modeli) eğitimini 2016 yılında Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan almıştır.

2015-2016 yılları arasında Madalyon Psikiyatri Merkezi Ankara’da uzman klinik psikolog ve eğitim sorumlusu (Madalyon Akademi Psikoloji Odaklı Eğitimler) olarak çalışmıştır. Eşzamanlı olarak Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak “Psikologlar için Psikofarmakoloji” dersini King’s College Londra’dan adapte ederek istek üzerine vermiştir. 2016-2019 yılları arasında Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü Ankara’da uzman klinik psikolog olarak çalışmış, 12-haftalık multidisipliner onkoloji, kardiyoloji, sigara bırakma ve kilo kontrol destek programları kapsamında bilişsel davranışçı terapi, şema terapi ve mindfulness-özşefkat yönelimleriyle çalışmış, İkinci Bahar Geriatri Merkezi’nde geriatrik ve palyatif bakım hastaları ve hasta yakınları ile destekleyici çalışmalar yürütmüş, aynı zamanda çeşitli kurumsal firmalara psikolji odaklı eğitimler (Duygusal Yemek Yeme ve Kilo Kontrol, Duygusal İhtiyaçlar ve Özşefkatli Farkındalık, İş-Özel Yaşam Dengesi vb) vermiştir. Eylül-Kasım 2019 arasında Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul Suadiye ve Levent şubelerinde uzman klinik psikolog olarak görev almıştır.

Klinik Psikolog Melisa Paker Korto Psikoloji Erenköy ve Nişantaşı şubelerinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.