klinik psikolog melisa tortamis ak
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Bilgi Üniversitesi (Lisans), Hacettepe Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çocuk ve Ergen
  • Terapi Eğitimi Yaklaşımı: Psikodinamik Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cuma
  • Bulunduğu Şube: Ataşehir & Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Çocuk ve ergenlere duygusal, sosyal ve bilişsel gelişim değerlendirmesi, depresyon, kaygı bozuklukları, davranış ve uyum sorunları, bağlanma sorunları, travma, sağlıklı çocuk danışmanlığı

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Melisa Tortamış Ak, lisans eğitimini 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamıştır.

Lisans sürecinde farklı merkezlerde ve sivil toplum kuruluşlarında çocuk ve ergenlerle gönüllü çalışmalar yürütmüştür; Tohum Otizm Vakfı’nda bir buçuk yıl staj yapmıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında psikodinamik terapi üzerine kuramsal eğitim ve süpervizyon almıştır. Meslek hayatının başından bu yana çocuk ve ergenlerle çalışmış; farklı psikolojik danışmanlık merkezlerinde ve hastanelerde çocuk ve ergen terapisti olarak görev yapmıştır.

Aldığı terapi eğitimleri arasında çocuk merkezli oyun terapisi, theraplay, EMDR 1. düzey yer almaktadır. Rorschach, CAT, TAT, Çizim Testleri, WISC-IV, MOXO, AGTE ve GEÇDA uyguladığı testler arasında yer almaktadır. Farklı ekollerden eğitimler almış olsa da şu an terapi çalışmalarında ağırlıklı olarak psikodinamik yönelimi kullanmaktadır.

İstanbul Çocuk Ergen Psikanalitik Psikoterapiler Derneği tarafından düzenlenen çocuk ergen psikoterapisi formasyon programının 1. modülünü tamamlamıştır. Kendi analitik terapi sürecindedir. Korto Psikoloji Ataşehir şubesinde çocuk ve ergen terapisti olarak çalışmaktadır.