klinik psikolog meril algazi
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Université Montpellier 3 Paul Valery (Lisans), University Of Roehampton (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikanalitik Psikoterapi, Psikodinamik Psikoterapi, Sanat psikoterapi
  • Çalışma Günleri:Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: İlişki sorunları (arkadaslar, aile ve romantik ilişkiler), Özgüven eksikliği, Öz-değer problemi, Yetersizlik ve değersizlik hisleri, Suçluluk ve utanç duyguları, Duyguları anlamada ve ifade etmede zorluk, Bireyselleşme-ayrışma sorunları, Kaygı sorunları, Sınır koyma, Kimlik sorgulamaları, Yetişkinliğe geçiş, Travmatik yaşantılar, Kişilik bozuklukları

Profesyonel Geçmişi

Uzman Psikolog Meril Algazi Fransa’da Montpellier III-Paul Valery Üniversitesi’nde Psikodinamik ve Psikanalitik bazlı Psikoloji Lisans eğitimini Klinik Ruh Sağlığı üzerine  (Santé Mentale) uzmanlık eğitimi alarak tamamlamıştır. İngiltere’de Roehampton Üniversitesi’nde psikanalitik yaklaşımlı Sanat Psikoterapi üzerine Yüksek Lisans Eğitimi alan Meril bitirme tezini Sanat psikoterapisinde psikoz hastalarıyla terapötik çalışarak simge oluşumu (Symbol Formation in art therapy: an exploration of working therapeutically with psychotic patients) üzerine yazmıştır.

Lisans eğitimi ardından Türkiye’ye dönerek Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, Balıklı Rum Hastanesinde mesleki stajlarını tamamlamış, aynı zamanda Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen 1 yıllık Projektif Çizim Testleri eğitimini tamamlayıp uygulayıcı sertifikası almıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında psikodinamik ve psikanalitik terapi eğitimini ve süpervizyonlarını (bireysel/grup) tamamlamıştır. Portugal Prints ve NHS CNWL Horton Rehabilitasyon Merkezinde psikoterapist olarak görev alarak süpervizyon eşliliğinde yetişkinlere yönelik bireysel ve grup terapi seanslarını sürdürmüştür.

2017 yılında Wandsworth & Westminster Mind derneği bünyesinde Saint Marylebone özel eğitim okulunda öğrenme bozukluğu olan 14-16 yaş arası çocuklar ile 10 haftalık bir sanat terapi projesinde yer almıştır. Portugal Prints bünyesi altında Royal Academy of Art müzesinde psikoz hastalarına yönelik düzenenlenen sanat terapi atölyelerinde atölye yürütücüsü olarak görev almıştır. Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra 2018-2020 yılları arasında Özel Fransız Lape Hastanesi’nde Uzman Psikolog olarak görev yapmış, çalıştığı süre boyunca yetişkinlere bireysel ve grup psikoterapi hizmeti sunmuştur. Ayrıca Özel Fransız Lape Hastanesinde Tim Wright ve Philippa Brown gözetiminde Sanat Psikoterapileri servisi kurup ve yatan hastaların sosyal becerilerini geliştirmek adına aktiviteler ve atölyeler düzenlenlenmesini organize etmiştir. Eş zamanlı olarak Pera Müzesi, SPOD (LGBT derneği) ve Mare Terapi gibi çeşitli yerlerde Sanat Psikoterapi deneyimleme atölyeleri düzenlemiştir.

Uzman Psikolog Meril Algazi Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde Türkçe ve İngilizce olarak yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Psikodinamik ve psikanalitik bir yaklaşımla çalışmayı tercih eden Meril Algazi’nin çalışma alanları içinde İlişki sorunları (arkadaslar, aile ve romantik ilişkiler), özgüven eksikliği, öz-değer problemi, yetersizlik ve değersizlik hisleri, suçluluk ve utanç duyguları, duyguları anlamada ve ifade etmede zorluk, bireyselleşme-ayrışma sorunları, sınır koyma, kimlik sorgulamaları yer almaktadır.

Çalıştığı Şube