klinik psikolog naz tuzunatac
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Montpellier 3 Paul Valéry Üniversitesi (Lisans), Middlesex Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimleri: Psikodinamik Terapi, Şema Terapi ve EMDR Terapisi
  • Çalışma Günü: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe & Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları : İlişki sorunları (arkadaslar, aile ve romantik ilişkiler), Depresyon, Özgüven sorunları, Yetersizlik ve değersizlik hisleri, Suçluluk ve utanç duyguları, Duyguları anlamada ve ifade etmede zorluk, Kaygı sorunları (fobiler, gelecek kaygısı, performans kaygısı) Bireyselleşme-ayrışma sorunları, Travmatik yaşantılar, Psikolojik (fiziksel ve cinsel) istismar

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog F. Naz Tüzünataç Fransa’da Montpellier III – Paul Valéry Üniversitesi’nde Psikodinamik ve Psikanalitik bazlı Psikoloji Lisans Eğitimi almış, lisans uzmanlığını ise Klinik Ruh Sağlığı ( Santé Mentale) üzerine yapmıştır. İngiltere’de Middlesex Üniversitesi’nde Klinik ve Sağlık Psikolojisi Yüksek Lisans Eğitimi alan Naz Tüzünataç’ın uzmanlık tez çalışması psikolojik yardım arayaşındaki kişilerin tutumları üzerinedir.

Lisans eğitiminin ardından Türkiye’ye dönerek İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Hastanesi’nde (Çapa), Humanite Psikiyatri Merkezi’nde, Özel Yeni Tomurcuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde mesleki stajlarını tamamlamıştır. Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu ve Uzm. Psikolog Katerina Tenezou tarafından verilen Bağımlılık Eğitimini, Şema Terapi yönteminin Şema Modeli ve Teknikleri I.Düzey Eğitimini ve EMDR Türkiye Derneği tarafından sunulan EMDR 1.Düzey Eğitimini tamamlamıştır.

2017-2018 yılları arasında Prof. Dr. Ayhan Kalyoncu’nun muayenehanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalışmış; yatan hasta takiplerini yapmış ve yetişkinlere psikoterapi hizmeti vermiştir. Ardından çeşitli danışmanlık merkezlerinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmiştir.

Klinik Psikolog Naz Tüzünataç Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde Türkçe ve İngilizce olarak yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çalıştığı Şube