cocuk psikologu nihan yugac dogan
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), Doğuş Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Terapi Eğitimi: Yönlendirilmemiş-Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Theraplay, Dışavurumcu Terapiler
  • Çalışma Günleri: Cuma
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy)

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Nihan Yuğaç Doğan, 2004 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuş ve 2006 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

2003-2005 yılları arasında Davranış Bilimleri Enstitüsünde Araştırma Asistanı olarak görev almıştır. 2004 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi Staj Programı’nı ve I.Düzey EMDR eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında ise Uzm.Psk. Emre Konuk tarafından verilen Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek Lisans eğitimi esnasında Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfı’nda, 3-17 yaş arası çocuk ve ergenlerle özel eğitim uygulamaları yapmıştır. 2006 yılında Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-R eğitimini tamamlayarak uygulayıcı sertifikasını almıştır. İlköğretimde  Kaynaştırma ve Drama sertifika programını tamamlamış olan Nihan Yuğaç Doğan, 2006-2013 yılları arasında Enka Okullarında gelişimsel bozukluğu olan bir öğrencinin yardımcı öğretmenliğini yapmıştır.

2012-2013 yılları arasında Ekip Norma Razon tarafından düzenlenen Oyun Terapisi Seritifika Programı’na katılmış olup, bu program kapsamında Reyhana Seedat tarafından verilen “Danışan Merkezli Oyun Terapisi”, “Gelişimsel Temas Terapisi”, “Filial Terapi”, “Dışavurumcu Sanat Terapileri” (Kum Terapisi, Kukla Terapisi, Sanat Terapisi), “İstismara Uğrayan Çocukların Değerlendirilmesi” “Kısa Süreli Oyun Terapisi” ve “Yapılandırılmış Oyun Terapisi” eğitimlerini tamamlamıştır. 2013 yılında Theraplay (1. ve 2. Düzey) eğitimlerini tamamlamıştır. 2013 yılında “Çocuklarla ve Ergenlerle EMDR” eğitimini tamamladı. 2015 yılında Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-4 uygulayıcısı sertifikasını almıştır. Nihan Yuğaç Doğan “Uluslararası Oyun Terapisti” unvanını almak için gerekli olan 500 saatlik grup süper vizyonunu tamamlamış ve bireysel süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir. 2016 yılında Dr. Olcay Güner tarafından geliştirilmiş olan “Sınav Performansını Arttırma (PERGEL)” konulu eğitim ve süpervizyon çalışmasına katılmıştır. Aynı sene Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından düzenlenen “Çocuk ve Gençlerde Sanat Terapisi Uygulamaları” konulu eğitime (teorik ve uygulamalı) katılmıştır.

Nihan Yuğaç Doğan, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi ve Nişantaşı şubelerinde hizmet vermektedir.

Çalıştığı Şube