klinik psikolog pinar kilinc (1)
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Hacettepe Üniversitesi (Lisans) – Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Terapi ve Varoluşçu Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı & Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: İlişki sorunları, Depresyon, Kaygı sorunları (fobiler, performans kaygısı, gelecek kaygısı), Yetersizlik ve değersizlik hisleri, Suçluluk ve utanç duyguları, Bireyselleşme ve ayrışma süreci

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Pınar Kılınç, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini ise Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında 2012 yılında tamamlamıştır. Bitirme tezinde ‘Hipertansif Hastaların Sağlıklı Yaşam Biçimi Davranışlarının Aile İşlevselliği, Çok Boyutlu Algılanan Sosyal Destek Ve Öz Yeterlilik İle İlişkisi’ni araştırmıştır.

2013-2014 yılları arasında Prof. Dr. Kadir Özer tarafından verilen Bilişssel Varoluşçu Terapi temel eğitimi ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamıştır. 2014-2017 yılları arasında Dr. Feza Balkaya tarafından verilen Geştalt Psikoloji Terapi eğitimi ve Süpervizyon çalışmalarına katılmıştır. 2019-2020 yıllarında İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından verilen Psikanalize Giriş seminerlerini tamamlamış, Psikanalist Ümit Eren Yurtsever ile süpervizyon eğitim çalışmalarına başlamıştır ve halen devam etmektedir. Bir yandan da İstanbul Psikanaliz Derneği tarafından verilen Psikanalize Giriş Konferansları eğitimine devam etmektedir.

2012 ve 2020 yılları arasında Avita Çalışan Destek Hizmetleri bünyesinde bireysel psikoterapi çalışmalarını yürütmüş, çeşitli kurumlara travma ve krize müdahale eğitimleri gerçekleştirmiş, yetişkin ve ebeveynlere yönelik eğitim ve seminerler vermiştir.

Pınar Kılınç Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde yetişkinlere psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çalıştığı Şube