• Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: ODTÜ (Lisans), Bahçeşehir Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Terapi
  • Çalışma Günleri: Salı, Çarşamba, Perşembe & Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe), Nişantaşı, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Obsesif Kompulsif Bozukluk – OKB, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Bipolar Bozukluk, İlişki Problemleri, LGBTİ+ Bireylerle Çalışma, Mükemmeliyetçilik, Travma, Kayıp ve Yas

Klinik Psikolog Sıla Karcı, 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nı “Yaygın Kaygı Semptomlarının Duygu Düzenleme, Zaman Yönelimi ve Kontrol Odağı Açısından Yordanması” adlı tezi ile tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından sırasıyla çeşitli terapi merkezleri, okul ve son olarak 2019-2021 yılları arasında Özel Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde görev yapmıştır.

Yüksek Lisans eğitimi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi odaklı süpervizyon ile yetişkinlere yönelik psikoterapi uygulamalarında bulunmuştur. Uzm. Dr.  Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi’ni tamamlamıştır. Klinik Psikolog Hakan Kızıltan tarafından verilen Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik ve Teknik Eğitimi’ni ve Dinamik Psikoterapide İleri Düzey Eğitimi’ni tamamlamıştır. Hakan Kızıltan’dan psikodinamik psikoterapi süpervizyonu almaya devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği tarafından onaylı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) ve Wechsler Çocuklar için Zekâ Ölçeği IV (WISC-4) uygulayıcısıdır.

Klinik Psk. Sıla Karcı, Korto Psikoloji Göztepe ve Nişantaşı şubelerinde yetişkinlerle çalışmaktadır.