klinik psikolog yasemin tabbikha
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Boğaziçi Üniversitesi (Lisans), Bilgi Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı

Profesyonel Geçmişi

Klinik Psikolog Yasemin Tabbikha, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Ardından, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı‘nda  tamamlayarak klinik psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans bitirme çalışmasını psikanalitik tedavide utanç kavramının incelenmesi üzerine yapmıştır.

Yüksek lisans eğitimi esnasında özel bir okulda okul psikoloğu olarak çalışmış; aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve özel bir danışmanlık merkezinde mesleki eğitim ve stajlarını tamamlamıştır. Uzmanlığını almasının ardından özel bir danışmanlık merkezinde yetişkinlere yönelik bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaya başlamıştır.

Aynı yıllarda, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı bir çocuk yuvasında halen devam etmekte olan bir koruyucu ruh sağlığı projesi kapsamında klinik psikolog olarak görev almaya başlamıştır. Buradaki görevi kapsamında, çocuklarla ihmal, istismar, kayıp, travma ve çeşitli uyum sorunları konularında çalışmış; ailelere ve çocuklarla çalışan personele psikolojik destek vermiştir. Bir süre sivil toplum kuruluşlarında profesyonel olarak çalışarak, bu kapsamda eğitim politikalarıyla ilgili sosyal araştırmalar yapmış, raporların yayımlanmasına katkıda bulunmuştur. Halen toplumda çocuk hakları duyarlılığı, çocuğa karşı şiddetin önlenmesi ve ebeveyn eğitimi gibi konulara odaklanan çeşitli projeler ile bu alandaki çalışmalarına profesyonel ve gönüllü olarak devam etmektedir.

Klinik Psikolog Yasemin Tabbikha Korto Psikoloji Nişantaşı şubesinde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.