psikolog begum atakan
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi (Lisans), Işık Üniversitesi (Klinik Psikoloji Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin (Bireysel)
  • Terapi Eğitimi ve Yaklaşımı: Psikodinamik Psikoterapi
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Yakın ilişki sorunları, ailevi sorunlar, kaygı bozuklukları, duygudurum bozuklukalrı (depresyon vb.), iş ve sosyal yaşamdaki problemler, kimlik problemleri ve uyum sorunları, özgüven, bireyleşme süreçleri, yalnızlık, öfke problemleri, suçluluk ve utanç duyguları, ayrılık ve yas

2015 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olmuştur.  2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü Onur öğrencisi derecesiyle tamamlamıştır. Lisans öğreniminin bir dönemini Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Almanya’da, Mannheim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Başarı bursu almaya hak kazandığı Işık Üniversitesi Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimini “Zihin kuramı becerilerini yordayan klinik altı psikotik ve psikopatik belirtilerin incelenmesi” başlıklı tez çalışması ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi süresince çeşitli hastane ve kurumlarda staj yapmıştır. Yrd. Doç. Dr. Sibel Halfon tarafından yürütülen Tübitak destekli “Psikodinamik Oyun Terapisinin Etkinliğinin İncelenmesi: Oyun Türleri, Terapötik Müdahaleler ve Terapötik İttifak” adlı projede araştırma asistanlığı yapmıştır. 2018 senesinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çocukların sanatsal faaliyetler aracılığıyla sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanan projede gönüllü olarak yer almıştır. Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma derneği bünyesinde İstanbul’da yaşayan mülteciler için sosyal uyum departmanında gönüllü çalışmaları olmuştur. Balıklı Rum Hastanesi ve Moodist hastanesinde stajyer psikolog olarak farklı polikliniklerde çalışmıştır. Işık Üniversitesi psikolojik danışmanlık biriminde psikodinamik yönelimli süpervizyon eşliğinde danışan görmüştür.

Hakan Kızıltan tarafından verilen “Dinamik Psikoterapide Kuram, Teknik, Klinik” ve “Dinamik Psikoterapi İleri Düzey” eğitimlerini tamamlayarak 2 yıl süren dinamik psikoterapi eğitimlerini tamamlamıştır.

Academy of Cognitive and Behavioral Therapies tarafından akredite edilen, Hakan Türkçapar’ın Bilişsel Davranışçı Terapi Temel eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Varoluşçu Akademi bünyesinde, ilk yılını tamamlamış olduğu Varoluşçu Temel Analiz eğitimine devam etmektedir.

Korto Psikoloji bünyesinde genel koordinatör ve psikoterapist olarak hizmet vermektedir.