klinik psikolog esin ergin
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), Hacettepe Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi: Geştalt Terapisi, Virginia Satir Dönüşümsel Sistemik Çift ve Aile Terapisi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy), Nişantaşı

Profesyonel Geçmişi

Bahar Esin Ergin, 2007 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Uzmanlık tez çalışmasını kişilerarası problem çözme davranışı, bağlanma ve psikolojik rahatsızlık ilişkileri üzerine yapmıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji ve Psikiyatri bölümlerinde stajlarını tamamlamıştır. Uzmanlığı sonrası Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve çeşitli araştırma projeleri kapsamında akademik çalışmalarda bulunmuştur. 2010-2012 yılları arasında Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde klinik psikolog olarak üniversite öğrencilerine psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Esin Ergin’in ulusal ve uluslararası akademik konferanslarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır.

Esin Ergin, yüksek lisans eğitimi sırasında “Travma Sonrası Stres Bozukluğuna Kuramsal Yaklaşımlar ve Müdahaleler” eğitimini (I. ve II. düzey) tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi süresince aldığı “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitiminin ardından, Aile Terapisi hareketinin öncülerinden Virginia Satir’in geliştirdiği, Lisanslı Evlilik/Aile Terapisti Sibel Erenel tarafından verilen 500 saatlik (3 yıl) “Virginia Satir Dönüşümsel Sistemik Çift ve Aile Terapisi” eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra, Geştalt Terapi Derneği’nin kurucusu olan Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen 600 saatlik (4 yıl) kuramsal ve uygulamalı “Geştalt Terapi” eğitimini ve 140 saatlik yaşantı grubu deneyimini tamamlamıştır. Halen süpervizyon/tez aşamaları üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Klinik Psikolog Esin Ergin, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi(Erenköy) ve Nişantaşı şubelerinde psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.