klinik psikolog hilal cercel
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Ege Üniversitesi (Lisans), Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans), Doğuş Üniversitesi (Doktora – tez aşaması)
  • Terapi Eğitimi: Bilişsel-Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR, Oyun Terapisi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi ve Çarşamba
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Kadıköy)
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Gelişim Dönemine Özgü Sorunlar, Uyum ve Davranış Problemleri, Kaygı ve Korkular, Sosyal İlişki Problemleri, Travmatik Yaşantılar, Okul Problemleri, Boşanma/Yas Süreçlerinde Yaşanan Duygusal Problemler, Travmatik Yaşantılar, Hamilelik ve Doğum Sonrası Süreç

Profesyonel Geçmişi

Hilal Çerçel, 2001 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden, 2005 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2008 yılında yüksek lisans eğitimini Klinik Psikoloji alanında Okan Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2011 yılında başarı burslu olarak kabul edildiği Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji doktora programında tez çalışmasını sürdürmektedir.

Çalışma hayatına İskoçya’da farklı etnik gruplardan birey ve ailelerin psikososyal gelişimlerini desteklemeye yönelik bir projede çalışarak başlamıştır. Türkiye’ye döndükten sonra çeşitli kurumlarda klinisyen ve eğitmen olarak çalışmaya devam etmiştir. Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde klinik psikolog olarak, Küçük Kara Balık Montessori okulunda psikolog olarak ve özel bir danışmanlık merkezlerinde psikoterapist olarak çalışmıştır. Gruplarla çalışmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimler alarak, pek çok projede eğitmenlik yapmıştır. Vakıf üniversitelerinde klinik psikoloji alanında lisans dersleri vermiştir. Bu süreçte bilişsel-davranışçı terapi, şema terapi, EMDR ve oyun terapisi psikoterapi yaklaşımları ve WISC-R, MMPI, AGTE, Rorschach, CAT, TAT testlerini uygulamaya yönelik psikolojik değerlendirme eğitimlerine katılmıştır.

Hilal Çerçel, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi şubesinde çalışmaktadır. Ayrıca yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak lisans dersleri vermeye devam etmektedir.

Çalıştığı Şube