klinik psikolog pinar sakiroglu
  • Unvan: Klinik Psikolog
  • Eğitim: Ankara Üniversitesi (Lisans), Okan Üniversitesi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi/Yaklaşımı: Geştalt Terapisi, Bilişsel-Davranışçı Terapi
  • Çalışma Günleri: Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Kadıköy), Nişantaşı
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Yakın İlişki Sorunları (ailede iletişim zorlukları;  romantik ilişkilerde ayrılık, aldatma, kıskançlık), Anne-Babalığa geçiş süreci, Doğum Öncesi ve Sonrası Psikolojisi, Ayrışma-Bireyleşme, Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş, Karar Vermede Güçlük, Değersizlik-Yetersizlik, Öfke, Suçluluk ve Utanç Duyguları, Anlamsızlık, Kaygılar (Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Yaygın Kaygı, Performans Kaygısı), Depresyon, Kayıp ve Yas Süreci, Travma Yaşantıları, Özgüven Eksikliği

Profesyonel Geçmişi

Pınar Şakiroğlu Yılmaz, 2006 yılında bitirdiği Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün ardından 2008 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Uzmanlık projesinin konusu; Alkol Kullanımı ve Tedavisinde ‘Alkolden Beklentilerin ve Alkol Kullanımını Reddetme Özyeterliğinin Rolü’dür. Klinik stajlarını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Yetişkin Polikliniği / Yatılı Servisi ve Gata Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde tamamlamıştır.

2006 – 2007 yılları arasında Neosante Sigara Bırakma Merkezi’nde (Sigara bırakmayı isteyen danışanlanlarla psikolojik durum değerlendirilmesi & sigarayı bırakmaya karar verme, bırakma, idame ve relaps önleme aşamalarında düzenli görüşmeler yapma) çalışmıştır. 2008-2009 yılları arasında ise Avita Çalışan Destek Hizmetleri’nde (Anlaşmalı kurumların çalışanlarının psikolojik durum değerlendirmesi, ön görüşme ve gerekli durumlarda uygun uzmana yönlendirme, çeşitli konularda eğitim ve seminer düzenleme) çalışmıştır. Bireysel psikoterapi çalışmalarını 2008-2010 yılları arasında Zen Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, 2009-2010 yılları arasında Okan Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Eğitim Birimi’nde sürdürmüştür. 2010-2017 yılları arasında VKV Amerikan Hastanesi bünyesine bağlı olarak Koç Üniversitesi Sağlık Merkezinde; genç yetişkin bireylerle bireysel terapi ve grup çalışmalarını sürdürmüştür.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı ve Şema Terapi yaklaşımları üzerine eğitim ve süpervizyon almıştır. 2009 yılında başladığı “Geştalt Terapi” eğitiminin 600 saatlik (4 yıl) kuramsal ve uygulamalı kısmını ve 140 saatlik yaşantı grubu deneyimini tamamlamıştır. Halen süpervizyon/tez aşamaları üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Geştalt Terapi Eğitiminde Prof.Dr. Ceylan Daş’ın asistanlığını yapmaktadır.

Pınar Şakiroğlu Yılmaz, Korto Psikoloji Nişantaşı ve Bağdat Caddesi de 16 yaş üstü bireylerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Uzmanlık Alanları