klinik psikolog Berfe Gündüz Kurt
  • Unvan: Uzman Psikolog
  • Eğitim: Koç Üniversitesi (Lisans), The City University of New York (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çocuk, Ergen, Genç Yetişkin
  • Terapi Eğitimi: Psikodinamik Psikoterapi, Oyun Terapisi
  • Çalışma Günleri:  Pazartesi ve Perşembe
  • Bulunduğu Şube: Nişantaşı & Online
  • Çocuklar ile Çalışma Alanlarından Bazıları: Kaygı ve Korkular (ayrılık kaygısı, sosyal kaygı vb.), Öfke Kontrolü, Duygu Düzenleme, Davranış Problemleri (kurallara karşı gelme, yalan söyleme vb.), Dürtü Kontrolü, Dikkat ve Öğrenme Problemleri, Okul Reddi, Kardeş Kıskançlığı, Somatik Belirtiler (karın ağrısı, baş ağrısı vb.), Tuvalet Problemleri (tuvalet eğitimi, tuvalet tutma vb.), Tikler, Takıntılar, Yeme Problemleri, Uyku Problemleri, Travmatik Yaşantılar, Sosyal Beceri Kazanımı, Ebeveyn-Çocuk İlişkisi ve Bağlanma Sorunları, Boşanma Danışmanlığı
  • Ergenler ve Genç Yetişkinlerle Çalışma Alanlarından Bazıları: Kaygı ve Korkular (sınav kaygısı, sosyal kaygı vb.), Depresyon, Ergenlik Dönemi Zorlukları (aile içi iletişim, beden değişimi, bireyselleşme ve ayrışma), Uyum Sorunları (taşınma, göç, okul, iş değişimi vb.), Özgüven Problemleri, İlişkisel Problemler (aile içi, arkadaşlıklar, romantik ilişkiler vb.), Sağlıklı Sınırlar Koyma, Öfke Kontrolü, Duygu Düzenleme

Profesyonel Geçmişi

Uzman Psikolog Berfe Gündüz Kurt, lisans eğitimini 2012 yılında yüksek onur derecesi ile Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisans eğitimini 2018 yılında The City University of New York Akıl ve Ruh Sağlığı Danışmanlığı bölümünde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında The University of British Columbia’da çocuk ve ergen psikolojisi üzerine eğitimler almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında bağlanma odaklı grup terapileri ve bireysel psikoterapi çalışmalarını Brooke Allman’ın süpervizyonu eşliğinde yürütmüştür.

Berfe Gündüz Kurt, çocuk merkezli oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. Dr. Matthew Selekman’dan “Gençler ile Çözüm Odaklı Terapi” eğitimini almış olup, Dr. Miriam ve Howard Steele ile de “Yansıtıcı İşleyiş ve Zihinselleştirme Teknikleri” eğitimini tamamlamıştır. I. Düzey Çocuk-Ergen ve Yetişkin EMDR sertifikasına sahip olup, Dr. Olcay Güner’in Sınavlara Yönelik Performans Geliştirme Programı (PERGEL)’ nı tamamlamıştır. Maggie Klein’ın “Somatik Deneyimleme Playshop” eğitimine katılmıştır. Rorschach, CAT, TAT, Çizim Testleri, WISC-IV, MOXO uyguladığı testler arasındadır.

Klinik çalışmalarında psikodinamik yaklaşımı temel almaktadır. Mentalizasyon odaklı müdahalelerini ve bilişsel davranışçı terapi tekniklerini de gerektiğinde kullanmaktadır. Çocuk merkezli oyun terapisi, ebeveynlerle psikolojik danışmanlık, ergen ve genç yetişkin bireylerle bireysel psikoterapi çalışmaları yürütmektedir. İngilizce danışmanlık da vermektedir.