uzman psikolog birce bingol buyuk
  • Unvan: Uzman Psikolog
  • Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çift ve Aile, Yetişkin (Bireysel)
  • Terapi Eğitimi ve Yaklaşımı: Sistemik Terapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Erenköy, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: İlişkisel Zorluklar, Aile İçi İletişim, Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunları, Ebeveynlik Konuları, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Çift İlişkisinde İletişim Sorunları, Ayrılık, Boşanma ve Yeniden Evlenme, Cinsel Problemler, Sağlık Sorunlarına Psikolojik Destek, Aile İçi Çatışma ve Şiddet, Yalnızlık ve Öz Güven Sorunları, Depresyon ve Kaygı, Sosyal İlişki ve Uyum Problemleri, Sınav Stresi, Öfke Problemleri

Uzman Psikolog Birce Bingöl, Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde aldığı lisans eğitimini 2016 yılında yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisansını tam burslu olarak eğitim aldığı Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Programı’nda 2019 yılında tamamlamıştır.

Birce Bingöl, eğitim süresi boyunca araştırma ve ders asistanı olarak görev almıştır. İlgi duyduğu çalışma alanları arasında ortak değişim mekanizmaları ve psikoterapi süreci yer almaktadır. 2019 yılında “Ortak Faktörlerin Çift ve Aile Terapisi Seanslarında Deneyimlenen Önemli Anlardaki Rolü” adlı çalışmasını İskoçya’da gerçekleşen Uluslararası Aile Terapisi Kongresi’nde (IFTA World Congress) sunmak üzere TUBİTAK’tan burs kazanmıştır.

Birce Bingöl, 2017 yılında ICEEFT (International Centre for Excellence in Emotionally Focused Couples Therapy) tarafından onaylı ve Kyriaki Polychroni’nin eğitmenliğinde Duygu Odaklı Çift Terapisi Sertifika Programı’nda eğitim almıştır. Şu anda Türkiye’de ICEEFT sertifikalı üç Duygu Odaklı terapistten biri ve süpervizör adayıdır. Aynı zamanda Duygu Odaklı Birey Çift ve Aile Terapileri Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Yüksek Lisans yıllarında Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezinde stajyer psikoterapist olarak birey, çift ve aileler ile psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi bünyesinde stajyer psikoterapist olarak çiftlerle ve kemik iliği kanseri teşhisi almış çocuklar ve aileleri ile aile terapisi çalışmaları yapmıştır. Galip Öztürk Sevgi Evleri’nde oyun terapisti olarak görev almıştır. 2019 yılından itibaren çeşitli danışmanlık merkezlerinde birey, çift ve aileler ile çalışmıştır.

Uzman Psikolog Birce Bingöl Korto Psikoloji Erenköy şubesinde ve online olarak çiftlerle ve yetişkinlerle çalışmaktadır.