Uzman Psikolog cift terapisti cansu ece
  • Unvan: Uzman Psikolog / Çift ve Aile Terapisti
  • Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Lisans), Özyeğin Üniversitesi (YüksekLisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çift ve Aile, Bireysel (Yetişkin)
  • Terapi Eğitimi:Sistemik Birey, Çift ve Aile Terapisi, Satir Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi
  • Çalışma Günleri : Salı, Perşembe ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Göztepe) 
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Çift İlişkisi/Evlilik Sorunları, Evlilik Öncesi Danışmanlık, İletişim Sorunları,  Kıskançlık ve Güven Sorunları, Aldatma/Aldatılma, Ayrılık, Boşanma, Yeniden Evlenme Süreçleri, Aile İçi İletişim Sorunları, Ailesel Çatışmalar, Ebeveynlik Konuları, Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunları, Sağlık Sorunları, Yalnızlık, Özgüven, Kayıp ve Yas Süreçleri, Kaygılar ve Korkular, Stresle Başa Çıkma, Uyum Sorunları, Öfke Kontrolü

Profesyonel Geçmişi

Cansu Ece; lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünde  tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı “Çift ve Aile Terapisi” uzmanlık alanında tamamlamıştır. Yüksek lisans tez çalışmasında çiftlerin evlilik memnuniyetinin ortak ebeveynlik ilişkisine etkisini araştırmıştır.

Yüksek lisans uzmanlık eğitimi sürecinde; Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde (ÖzÜÇAM) yoğun süpervizyon eğitimi alarak bireyler, çiftler ve aileler ile psikoterapi çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Medipol Üniversitesi’ne bağlı bir merkezde dudak-damak yarıklığı olan çocuklar ve aileleri ile sağlık sorunlarına psikolojik destek içerikli aile terapisi seansları gerçekleştirmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Galip Öztürk Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nda çocuklarla oyun terapisi müdahaleleri içeren psikoterapi çalışmaları yapmıştır.

2019 yılında başladığı Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti Sibel Erenel tarafından verilen Satir Dönüşümsel Sistemik Aile Terapisi Eğitimi’ne devam etmekte ve eğitimin koordinasyonunda görev almaktadır. Satir Modeli eğitimi sürecinde, Kathlyne Maki-Banmen tarafından verilen “Aileler ile Çalışma” ve “Aile içi Şiddet” atölye çalışmalarına katılmıştır.

Uzman Psikolog Cansu Ece, Korto Psikoloji Göztepe şubesinde yetişkinlerle ve çift/ailelerle çalışmaktadır. ÇATED (Çift ve Aile Terapileri Derneği) üyesidir.