uzman psikolog gizem hanci yildiran
  • Unvan: Uzman Psikolog
  • Eğitim: İstanbul Üniversitesi (Lisans), University of East Anglia- İngiltere (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Bireysel (Yetişkin), Grup Görüşmesi
  • Terapi Eğitimi: EMDR, Psikodrama, Rogerian Terapi ve Psikodinamik Terapi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Perşembe, Cuma
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy)

Profesyonel Geçmişi

Gizem Yıldıran, lisans eğitimini 2006 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini 2009 yılında İngiltere’de University of East Anglia’da psikolojik danışmanlık alanında yapmıştır.

İngiltere’deki yüksek lisans programı boyunca Rogerian Terapi odaklı eğitim ve süpervizyon almıştır. Eğitim süresince özel bir psikolojik danışma merkezinde yetişkinlere ve eğitim aldığı üniversitenin psikolojik danışma biriminde üniversite öğrencilerine bireysel terapi desteği sağlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından 1 yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde (BÜREM) üniversite öğrencileri ile bireysel terapi ve psikolojik danışmanlık çalışmalarını yürütmüştür. Ardından 5 yıl boyunca Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Okulu Psikolojik Danışma Merkezi’nde üniversite öğrencilerine bireysel terapi ve psikolojik danışmanlık desteği sağlamış; Psikodrama grubu, LGBTİ destek grubu, Sınav kaygısı ile baş etme gibi çeşitli grup çalışmaları yönetmiştir. 2013-2017 yılları arasında Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi’nde yetişkinlerle bireysel terapi çalışmalarını yürütmüştür.

İskender Savaşır tarafından verilen psikanalize giriş seminerlerine ve uygulamalı psikanaliz çalışmalarına katılmıştır. DBE tarafından verilen EMDR Terapisi (I. ve II. Düzey) eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır.  Ardından akreditasyon sürecini de tamamlayarak Avrupa EMDR Birliği’nin onayladığı Sertifikalı EMDR Terapisti (EMDREA Accredited Practitioner) olmaya hak kazanmıştır. CETAD tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozuklukları Temel Eğitimi’ni tamamlamıştır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü tarafından verilen Psikodrama Grup Psikoterapisi Temel Aşama ve Üst Aşama Eğitimlerini tamamlamıştır. Avrupa Psikodrama Eğitimleri Federasyonu ve Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği’nden onaylı Psikodrama Grup Psikoterapisti (Psikodramatist) unvanını almaya hak kazanmıştır.

Gizem Yıldıran, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi – Erenköy şubesinde yetişkinler ile çalışmakta ve çalışmalarında Psikodrama, EMDR, Rogerian Terapi ve Psikodinamik yaklaşımdan faydalanmaktadır. EMDR Derneği üyesidir.

Çalıştığı Şube