uzman psikolog Hazan eren (1)
  • Unvan : Uzman Psikolog
  • Eğitim : Bahçeşehir Üniversitesi (Lisans), Maastricht Üniversitesi Gelişim Psikolojisi (Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık alanı : Çocuk ve Ergen, Ebeveyn Danışmanlığı
  • Terapi Eğitimi : Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi
  • Bulunduğu Şube : Ataşehir, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları : Bebek ve çocuklarda sağlıklı uyku, tuvalet ve beslenme alışkanlıkları, kaygı ve korkular, ebeveynlik tutumları, aile içi iletişim ve pozitif disiplin uygulamaları, boşanma, taşınma, ayrılık, okula başlama gibi süreçler, sosyal uyum.

Uzman Psikolog Hazan Eren, lise öğrenimini Almanya’da Goethe Gymnasium’da tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2016 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. 2017 senesinde Maastricht Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi yüksek lisans eğitimini “Ebeveyn tutumlarının çocukların davranışları üzerindeki etkileri” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Bu sırada Hollanda’da çeşitli hastane ve kliniklerde gözlemlerde bulunurken bireysel ve grup süpervizyonu almıştır.

Eğitim hayatı süresince ve sonrasında yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitimlere katılım göstermiştir. Avusturya Psikoloji Akademisi’nde Bebeklerin Psikolojik Tedavi Yöntemleri ve Yaklaşımları, Almanya Kukla Terapisi Enstitüsü’nde Kukla Terapisi, Çocuk ve Ergenler için Şema Terapi ve Eğitimde & Ebeveynlikte Mindfulness ve Somatik Deneyimleme’nin Temel Kavramları eğitimlerini tamamlamıştır.

Çocuklarla gerçekleştirdiği bireysel psikoterapi seanslarında kullandığı yaklaşım olan ve Family Enhancement and Play Therapy Center onaylı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini ve Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği onaylı Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği- IV (WISC-IV) uygulayıcı sertifikasını almıştır.

Anadil seviyesinde Almanca ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir ve her hem Almanca hem de İngilizce terapi yapmaktadır. Çocuk ve ebeveynlere yönelik çalışmalarına devam ederken aynı zamanda alternatif eğitim metodlarını takip eden çeşitli anaokullarında psikolog olarak görev almış ve halen anaokullarına danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

Hazan Eren, Korto Psikoloji Bağdat Caddesi (Erenköy) şubesinde 10 yaş altı çocuk ve ebeveynlerine yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ağırlıklı olarak bebek ve çocuklarda sağlıklı uyku, tuvalet ve beslenme alışkanlıkları, kaygı ve korkular, ebeveynlik tutumları, aile içi iletişim ve pozitif disiplin uygulamaları, boşanma, taşınma, ayrılık, okula başlama gibi süreçler ve sosyal uyum gibi konular ile çalışmaktadır.

Uzmanlık Alanları

Çalıştığı Şube