Cift terapisti melis yuceer
  • Unvan: Uzman Psikolog, Çift ve Aile Terapisti
  • Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Psikoloji, Lisans), Özyeğin Üniversitesi ( Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile, Ergen
  • Terapi Eğitimi & Yönelim:  Duygu Odaklı Çift Terapisi, Sistemik Aile Terapisi, EMDR Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Yapısalcı Aile Terapisi
  • Çalışma Günler: Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Ataşehir, Nişantaşı & Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Depresyon, kaygı ve anksiyete, fobiler, sınav kaygısı, travma sonrası stres bozuklukları, kayıp ve yas, sosyal ilişkilerde problemler, sosyal fobi, yetersizlik ve değersizlik hissi, benliğe dair sorular ve keşif, sınır koyma becerisi, partner seçimi, ayrılık süreci, cinsel yönelim ve kimlik, göç ve azınlık olmak çift ilişkisinde iletişim problemleri, cinsel problemler, çift ve aile ilişkilerinde yüksek çatışma, ortak ebeveynlik, ilişkisel travmalar ve aldatma

Melis Yüceer, burslu olarak eğitim aldığı Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2018 yılında onur derecesi ile tamamlamıştır. Lisans dönemindeki klinik stajını Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Servisinde stajyer psikolog olarak yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimine ise tezli ve tam burslu olarak Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Programı’nda devam etmiştir. Yüksek lisans programından yüksek onur öğrencisi olarak mezun olan Melis Yüceer, tez çalışmasında partner seçimi ve etnik köken etkileşimi konusu üzerine çalışmıştır.

Yüksek Lisans programı kapsamında 2019-2020 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde birey, çift ve aileler ile klinik çalışmalarına başlamıştır. Yine bu süreçte, Yöret Vakfı’nın ABC Proje’si kapsamında İstanbul’un çeşitli ilçelerinde belediyeler ile işbirliğinde 10 kişilik gruplar halinde ebeveynler ile ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi üzerine çalışmıştır. Özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde psikoterapi çalışmalarına devam etmiştir.

Senem Zeytinoğlu Saydam’dan Duygu Odaklı Terapi 1. Ve 2. düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Ayrıca EMDR International Association (EMDRIA) onaylı EMDR 1. ve 2. düzey eğitimlerini tamamlamıştır. EMDR ve Duygu Odaklı Terapi süpervizyonlarını da tamamlayarak klinik pratiğinde aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

Melis Yüceer, Korto Psikoloji Ataşehir şubesinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışmaktadır. Uzmanlık ve çalışma alanlarından bazıları ise; bireylerde depresyon, kaygı ve anksiyete, fobiler, sınav kaygısı, travma sonrası stres bozuklukları, kayıp ve yas, sosyal ilişkilerde problemler, çift ilişkisinde iletişim problemleri, cinsel problemler, çift ve aile ilişkilerinde yüksek çatışma, çiftlerde köken aileler ile ilişki zorlukları, ortak ebeveynlik, ilişkisel travmalar ve aldatma gibi konulardan oluşmaktadır.