uzman psikolog sibel pilosof
  • Unvan: Uzman Psikolog
  • Eğitim: Clark Üniversitesi (Lisans), Koç Üniversitesi (Lisans) , Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi(Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Çocuk, Ergen, Genç Yetişkin
  • Terapi Eğitimi : Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, Dışavurumcu Sanat Terapisi
  • Çalışma Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba
  • Bulunduğu Şube: Ataşehir, Online
  • Çocuklar ile Çalışma Alanlarından Bazıları:Okul öncesi uyum sorunları, 0-6 yaş gelişim değerlendirme, Duygu ifade etme zorlukları, Kardeş kıskançlığı, Yeme problemleri, Kaygı ve Korkular ( Okula adaptasyon, ayrılık kaygısı,  uyku problemleri vb.), İçekapanıklık,  Seçici konusmazlık, Arkadaşlık  ilişkilerinde zorluklar ( zorbalık- arkadaş edinememe, dışlanma.), Öfke, Uyum problemleri, Gelişimsel zorluklar, Tuvalet problemleri ( Kaka tutma-kaçırma,  alt ıslatma vb.), Kural ve Sınır Problemleri, Aile İçi İletişim Zorlukları, Bağlanma Zorlukları, Dürtüsellik, Hareketlilik, Mastürbasyon, Kayıp ve Yas ( Boşanma danışmanlığı,ebeveyn kaybı,vb.), Özgüven problemleri,  Ebeveyn danışmanlığı, Takıntılar, İnatlaşma
  • Ergenler ve Genç Yetişkinlerle Çalışma Alanlarından Bazıları: Ergenlik problemleri,  Akran ilişkileri, Sınır problemleri, Dürtüsellik, Bireyselleşme ve Ayrışma , Romantik ilişkiler, Özgüven eksikliği, Değersiz hissetme, Kaygı ve Korkular, Depresyon ve duygu durum düzenleme Zorlukları., Teknoloji ve davranışsal bağımlılıklar, Öfke kontrolü

Uzman Psikolog Sibel Pilosof  lisans eğitiminin bir senesini Clark Üniversitesi Boston’ da okuduktan sonra 2004 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir. Ardından 2013 yılında Maltepe  Üniversitesi Gelişim Psikoloji Yüksek Lisans  programını  Babalık İşlevinin Oidipalden Latansa Geçiş Sürecinde Erkek Çocukların Ruhsal Gelişimi Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi  tezini yazarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini aldıktan sonra ağırlıklı olarak  çocuk ve aile terapileri üzerine eğitimler almıştır.

Sibel Pilosof, 2004-2005 yılları arasında bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, 2006-2011 yılları arasında çeşitli anaokullarında  görev almıştır. 2013 -2022 yılları arasında ise Türkiye’de belediye bünyesinde kurulan ilk ruh sağlığı merkezi olan Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi’nde çocuk/ergen ve ailelerine hizmet vermiştir. 0-16 yaş aralığında olan çocuklarla ve ergenlerle davranış sorunları, duygusal problemler, gelişim dönemi gecikmeleri, öfke kontrol zorluğu, özel öğreme güçlüğü gibi çeşitli alanlarda koruyucu ruh sağlığı hizmeti, ebeveyn danışmanlığı, grup terapisi ve oyun terapisi uygulamaları yapmıştır ve yapmayı sürdürmektedir.  Okullarda çeşitli eğitici sunum ve seminerlere katılarak ebeveyn eğitimiyle ilgili sunumlar yapmış ve gazete yazıları yazmıştır. Ayrıca, yurtdışında ve yurtiçinde  de çeşitli  proje ve seminerlere katılarak sunum yapmaya devam etmektedir.  Özellikle erken çocukluk dönemi ve 0-6 yaş duygusal ve gelişimsel zorluklarla ilgili  uzmanlaşmıştır.

Sibel Pilosof, Uzm. Psk. Dan. Filiz Çetin’ den Family Enhancement and Play Therapy Center onaylı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi eğitimlerini tamamlamıştır.  Ayrıca, Dr. Rise VanFleet’in yoğunlaştırılmış filial terapi eğitimini tamamlamıştır. Sibel Usluer Erenel’den, ABD’nin AAMFT (Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği)  onaylı Virginia Satir Çocuk Merkezli Aile Terapisi sertifikasını almıştır.  Çocukların Ruhsal Dünyasını değerlendirmek amacıyla Funda Akkapulu’dan Objektif Testler – Çizim Testleri eğitimlerini tamamlayarak uygulayıcı sertifikası almıştır. Gelişimsel zorlukların tespiti için   Türk Psikologlar Derneği’nden  aldığı AGTE testini uygulamaktadır.  Dr . Damla Til Öğüt’ten  birey merkezli terapi  (hümanistik terapi) eğitimini almıştır. 2017 yılından beri süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

Terapi pratiğinde psikodinamik yaklaşım,  gerektiğinde de bilişsel ve sanat terapisi  müdahaleleri kullanmaktadır. Ergenler ve genç yetişkinlerle psikodinamik ve hümanistik yaklaşımla çalışmaktadır. Korto Psikoloji Ataşehir şubesinde çocuk – ebeveyn, ergen ve genç yetişkinlerle çalışmaktadır.