uzman psikolog sinem yahyaoglu
  • Unvan: Uzman Psikolog, Çift ve Aile Terapisti
  • Eğitim: Doğuş Üniversitesi (Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile, Ergen
  • Terapi Eğitimi : Sistemik Aile Terapisi, Virginia Satir Dönüşümsel Aile Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi
  • Çalışma Günleri: Çarşamba ve Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Erenköy & Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: İlişkisel zorluklar, çift ilişkisinde yaşanan zorluklar, iletişim sorunları, evlilik öncesi danışmanlık, aldatma/aldatılma, ayrılık, boşanma ve yeniden evlenme, cinsel problemler, aile içi iletişim sorunları, ebeveynlik konuları, çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, sınav kaygısı, depresyon, kaygılar ve korkular, travma, kayıp ve yas süreçleri, yalnızlık ve öz güven sorunları, öfke sorunları, stresle başa çıkma, sosyal ilişki ve uyum sorunları (yeni bir ülke, iş, yeni bir süreç)

Profesyonel Geçmişi

Uzman Psikolog Sinem Yahyaoğlu, 2016 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Sonrasında 2019 yılında, Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans Programı’na başlamış ve “Kaygıyı etkileyen faktörler” isimli tez çalışmasıyla uzmanlığını almaya hak kazanmıştır. Öğrenimi sırasında Özyeğin Üniversitesi Çift Aile Merkezi (ÖZÜÇAM), Gebze Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezinde stajlarını çift, aile ve ergenlerle çalışmıştır.

Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde çiftlerle yaptığı çalışmaları sonrasında Canözüm Anaokulu’nda psikolog olarak çalışmıştır. Okul öncesi dönemde adaptasyon problemi yaşayan çocuklarla ve ailelerle bilgilendirme amaçlı eğitim ve atölye çalışmaları düzenlemiştir.

2019’dan günümüze kadar olan süreçte İzmit’te bulunan özel bir merkezde çift , aile ver ergenlerle çalışmalarına devam ederken aynı zamanda merkezin staj ve eğitim koordinatörü olarak stajyer ve meslektaşlara yönelik mesleki gelişim ve bilgilendirme amaçlı eğitim ve seminerler düzenlemektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TDP) ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir.

Uzman Psikolog Sinem Yahyaoğlu Korto Psikoloji Erenköy şubesinde online ve yüzyüze çalışmalarını yetişkin bireylerle, çift, aile ve ergenlerle sürdürmektedir.