uzman psikolog somay senturk (1)
  • Unvan: Uzman Psikolog / Çift ve Aile Terapisti
  • Eğitim: Özyeğin Üniversitesi (Lisans), Özyeğin Üniversitesi (Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans)
  • Uzmanlık Alanı: Birey (Yetişkin), Çift ve Aile
  • Terapi Eğitimi ve Yaklaşımı: Sistemik Terapi, Duygu Odaklı Bireysel/Çift Terapisi, EMDR
  • Çalışma Günleri: Perşembe, Cuma & Cumartesi
  • Bulunduğu Şube: Bağdat Caddesi (Erenköy), Ataşehir, Online
  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Evlilik öncesi danışmanlık, Çift ilişkisinde iletişim problemleri, Ayrılık-Boşanma süreçleri, İlişkisel zorlanmalar, Sınır problemleri, Aile içi çatışma ve şiddet, Çocukluk çağı travmaları, İlişkisel travmalar, Yetersizlik-değersizlik-kaygı duyguları, Kayıp ve yas

Somay Şentürk, lisans eğitimini 2018 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitimini Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Enstitüleri Birimi’ne (EFTA-TIC) üye ve Uluslararası Aile Terapisi Derneği (IFTA) tarafından akredite edilmiş olan Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Programı “Çift ve Aile Terapisi” uzmanlık alanında yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır.

Lisans eğitimi süresinde Bilgi Üniversitesi’nden Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifikası almıştır. Klinik stajını Fransız Lape Hastanesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans uzmanlık eğitimi sürecinde; uzun süreli klinik stajında yoğun süpervizyon eğitimi alarak Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi’nde (ÖzÜÇAM) bireyler, çiftler ve aileler ile psikoterapi süreçleri yürütmüştür. Yüksek lisansta Kartal Belediyesi’nde ve Medipol Üniversitesi Konuşma ve Dil Terapisi Merkezi’nde (MEDKOM) birey, çift ve aileler ile çalışmalar yapmıştır.

EMDR International Association (EMDRIA) onaylı EMDR ve ICEEFT onaylı Duygu Odaklı Çift ve Bireysel Terapi eğitimlerini almıştır. WHR (World Human Relief), İstanbul Bilgi Üniversitesi ve New York The Trauma Studies Program iş birliği ile yürütülen Uluslararası Travma Çalışmaları Programı’nda sertifika programını tamamlamıştır. Barcelona Innovation Hub’dan Atletlerin Gelişiminde Spor Psikolojisi Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. Aynı zamanda bir hukuk bürosu ile iş birliği yaparak boşanma sürecinde olan birey, çift ve ailelere terapi hizmeti vermektedir. 2020 yılından beri birey, çift ve aileler ile psikoterapi süreçleri yürütmektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TDP), Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED), Duygu Odaklı Birey, Çift ve Aile Terapileri Derneği (DOÇAT) ve The International Centre For Exellence In Emotionally Focused Therapy (ICEEFT) üyesidir.

Somay Şentürk, Korto Psikoloji Ataşehir şubesinde yetişkin, çift ve ailelerle çalışmaktadır.